Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Прислівник є самостійною частиною мови, що означає ознаку дії, стану або, що трапляється рідше, іншої ознаки. Це означає, що може відбуватись формування словосполучень, де прислівник повʼязується з дієсловом, іншим прислівником і дуже рідко – з прикметником. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься утворювати ці словосполучення. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься екран телевізора, біля якого знаходиться цікавий персонаж, наприклад, супергерой. Наявність цього образу урізноманітнює візуальний ряд вправи. У робочій зоні знаходиться табличка, де є два стовпчики: перший міститься прислівники, другий – слова, з якими вони можуть утворювати словосполучення. Особливість цих словосполучень у відсутності будь-якого граматичного узгодження просто з тої причини, що прислівники не мають звичних граматичних категорій, бо є незмінною самостійною частиною мови. Дитина має розподілити прислівники до слів з іншого стовпчика таким чином, щоб кожен ряд був окремим словосполученням, але зробити це треба виключно орієнтуючись на лексичне значення обох слів. Наприклад, до слова «жити» цілком природно приєднується прислівник «чесно», а от слова «смачно» та «темно» не підходять – морфемний склад тотожний, але значення зовсім інше. Для кожного дієслова підходить лише один прислівник. Всі слова вживаються у прямому значенні. Коли дитина розподілить прислівники, то пройде на новий етап завдання, де треба буде опрацювати іншиий набір слів. Ця вправа не лише дає змогу опрацювати словосполучення без узгодження, а й надає приклади використання прислівників у живому мовленні з дієсловами, що входять до активного словникового запасу.

Теги

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
І.9
Утворюємо словосполучення з прислівниками
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися