Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ступені порівняння – специфічна тема, коли мова заходить про прислівники. Ці слова означають ознаку дії, стану або ж іншої ознаки, відповідно, як й у випадку з прикметником, цілком природно, що ознака однієї характеризованої прислівником дії більша, ніж іншої. Однак, на відміну від того ж прикметника, прислівник не має закінчень, тож всі зміни його морфемного складу відбуваються в рамках основи – з суфіксами. Попереднє завдання знайомило дитину з цим процесом, показувало, як він відбувається та застерігало від поширених помилок. Ця ж вправа переводить знання ступенів порівняння прислівників у більш практичну площину, адже у ході його виконання учень буде самостійно утворювати прислівник іншої ступені відносно наведеного слова. На екрані перед дитиною на кожному етапі міститься зображення нового прислівника. Над ним знаходиться формулювання завдання, де вказано ступінь порівняння, до якого слід це слово привести. Під ним – каркас майбутнього прислівника. Дитина вивчає початкове слово, пригадує, які саме суфікси використовуються для його зміни, після чого записує до каркаса слово-результат. Наприклад, слово «весело» перетворюється на слово «веселіше». Тут бачимо, що типовий прислівниковий суфікс «о» переходить до суфікса «іше», а ця морфема і означає посилення ознаки дії. Коли школяр вписує у каркас потрібний прислівник, то проходить на новий етап, де треба виконати таку ж роботу вже з іншим початковим прислівником. Надаються лише такі слова, які лексично допускають наявність більшої або меншої ступені порівняння. Кількість клітинок у каркасі відповідає кількості букв у потрібному слові, тож дитина може орієнтуватись на це число.

Теги

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
І.8
Утворюємо ступені порівняння прислівників
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися