Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

В залежності від мети та способу подачі інформації форматів передачі чужих слів або ж розмови на письмі є кілька. Досі дитина опрацьовувала пряму та непряму мову, але коли йде мова саме про розмову між різними людьми, котрі обмінюються питаннями й відповідями, використовується діалог. Ця вправа знайомить школяра з таким форматом передачі розмови людей на письмі. Діалог формується з послідовно розташованих реплік. Слова іншої людини починаються з нового рядка, і перед ними знаходиться тире. Це дозволяє зрозуміти, кому з описаних співрозмовників належить репліка. Якщо ж співрозмовників більше, ніж двоє, то те, кому належать ті чи інші слова, позначається додатково авторською мовою, якщо це не очевидно за змістом репліки. Діалог – це викладення розмови на письмі, а розмова має свою динаміку та розвиток. Відповідь розташовується не аби де, а саме після певного питання, з яким вона повʼязана. Таким чином, у діалозі вкрай важливо, щоб між репліками встановлювався логічний звʼязок. Розумінню цього звʼязку, а також особливостям побудови діалогу й присвячено це завдання. На екрані перед школярем міститься зображення діалогу – нового для кожного нового етапу. Репліки у ньому розташовані хаотично, тож цілісної структури такий діалог не має. Дитина аналізує репліки та знаходить серед них першу – ту, з якої починається розмова. Далі школяр послідовно будує розмову таким чином, аби кожна наступна репліка відповідала попередній – або питанню, яке було в ній задано, або просто мало з нею логічний звʼязок. Коли школяр відновить правильну послідовність реплік одного діалогу, то пройде на наступний етап – опрацьовувати новий. Різноманіття реплік перетворює завдання на цікаву гру.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
П.8
Відновлюємо деформований діалог
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися