Синоніми – це слова, які при абсолютно різному написанні (оскільки вони мають різне походження та будову) мають подібне лексичне значення. Цікава особливість синонімів української мови полягає у різній мірі цієї подібності. Є синоніми, котрі зовсім тотожні, а є такі, котрі називають близькі за значенням явища, між якими все ж можна знайти різницю. Перші вживати разом – це фактично тавтологія. Тоді як використання других у одному реченні дозволяє краще розкрити суть питання або більш повно зобразити той чи інший об’єкт. На екрані перед дитиною є речення. У ньому такі часткові синоніми використовуються саме для більш докладного зображення і розкриття питання з кількох сторін. Завдання, що ставиться перед дитиною, досить просте і полягає у тому, щоб виділити такі слова. Для цього учень читає речення і аналізує кожне зі слів за сенсом, підбираючи, які з них є синонімічними. Коли дитина натискає на слова, які, як вона вважає, і є такими частковими синонімами, то проходить на наступний етап, де речення буде вже інше. І навіть якщо учень помилиться, то все рівно пройде на новий рівень, просто спершу на екрані з’явиться вірний варіант.
Учень/учениця: за підтримки з боку дорослих досліджує зв'зки між словами і нюанси в значеннях слів; розрізняє загальні об'єкти за категоріями (наприклад, форми, продукти), щоб зрозуміти поняття, які представляють ці категорії; демонструє розуміння найуживаніших дієслів і прикметників, пов'язуючи їх з їхніми протилежностями (антонімами); виявляє зв'язки в реальному житті між словами і їхнім використанням.
Учень/учениця: складає речення, виділяє послідовність слів у реченні; вживає і прості, і поширені речення.
Учень/учениця: має широкий словниковий запас, добирає точні слова відповідно до ситуації; знає основні назви предметів, ознак, явищ, подій.
Учень/учениця: вживає та розуміє слова різної складності: синоніми, антоніми, епітети, метафори, багатозначні слова, фразеологізми; знає прислів'я, приказки, утішки, загадки, скоромовки; володіє мовним етикетом відповідно до ситуації (привітання, прохання, вибачення, подяка, комплімент, звертання).