Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Всі звуки української мови мають специфічне звучання, тому вони і є окремими одиницями мови. Проте всі звуки групуються за певними спільними ознаками. Відтак можна використати умовні позначки для їх зображення. Такі позначки позначають не сам звук, а наявність у нього певної властивості або якості. За допомогою таких позначень можна будувати модель слова, яка враховує тільки особливості звуків у його будові і не звертає уваги ані на лексичне значення, ані на інші особливості. Цьому й присвячено дану вправу. На екрані перед дитиною міститься слово. Під ним є порожня робоча зона. Під нею є набір позначок. Дитина має скористатись ним, аби збудувати модель даного слова. Для цього дитина переміщує у правильному порядку стільки цих позначок, скільки треба. Важливо, аби учень розумів: перед ним лише набір всіх видів. Позначку кожного з них дитина може брати стільки, скільки необхідно. Також важливо, що звукова модель досить часто не співпадає із буквеною. Наприклад, відомо, що в українській мові не існує звуку «щ». Є тільки ця літера, яка завжди позначає на письмі два звуки: «ш» та «ч». Дитина також має памʼятати значення кожного символу: дві горизонтальні лінії позначають мʼякий приголосний; одна горизонтальна – твердий; кружечок з наголосом – це наголошений голосний звук, а без наголосу є відповідно ненаголошеним. Коли дитина будує звукову модель для слова, то проходить на наступний етап до нового подібного завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.18
Будуємо звукову модель слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися