Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Речення – це більш високий рівень граматичних структур української мови, ніж словосполучення, котре виступає проміжною ланкою між ним та поодиноким словом. Речення завжди має граматичну основу – підмет та присудок, а вона не є словосполученням, адже підмет називає обʼєкт, що виконує дію, тоді як присудок називає саму цю дію, а значить – вони рівноправні. Проте речення складається і також із словосполучень, адже як підмет, що виражається здебільшого іменником, так і присудок, який найчастіше має форму дієслова, мають свої слова для уточнення, розширення змісту тощо. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься доповнювати речення словосполученням. На екрані перед дитиною міститься каркас речення, у якому вже є в наявності один з елементів граматичної основи. Словосполучення, де є інший елемент, є під ним – заховане серед інших варіантів. Дитина уважно читає всі словосполучення, після чого визначає, яке з них підходить для доповнення каркаса і утворення речення. Коли учень переносить його до іншого елементу граматичної основи, то, таким чином, утворює речення, де підмет або присудок розширюються у значенні завдяки наявності залежного слова. Після цього починається наступний етап завдання, де треба виконати аналогічні дії з іншими словосполученнями та новим каркасом речення. За допомогою виконання цього завдання дитина розуміє, як словосполучення поєднуються у реченні з іншими структурами, а також, як вони мають узгоджуватись лексично і граматично.

Теги

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
І.5
Доповнюємо речення словосполученням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися