Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Специфічні частини слова, особливі морфеми, використовуються для різних цілей. Здебільшого вони, звісно, просто змінюють лексичне значення слова, проте досить часто вони навіть в межах одного слова можуть змінити його відтінки. Такими є, наприклад, і морфеми, які додають лагідності у звертання або опис. Цим словам та тим їхнім частинам, котрим вони зобовʼязані цьому відтінку значення, й присвячена дана вправа. На екрані перед учнем міститься речення. Воно є неповним: у деяких словах бракує закінчень. Ці слова мають здобути такі кінцеві елементи (суфікси та закінчення), щоб стати лагідними. При цьому їхній основний сенс не зміниться, проте значно зміниться настрій їхнього вживання, а відтак – і контекст в цілому. Отже дитина має вибрати ті частини слова, які зроблять подані у реченні неповні слова лагідними. Коли дитина робить свій вибір та серед кількох різних варіантів знаходить правильні та переміщує їх на кінець слів у реченні, то проходить на наступний етап завдання, де буде нова фраза. Важливо, що при цьому дитина побачить: таких специфічних суфіксів насправді небагато. Вони мають певну вузьку спеціалізацію, а тому у мові їх невелика кількість – рівно стільки, щоб можна було милозвучно додавати їх до всіх потрібних основ. Таким чином завдяки цій вправі дитина познайомиться з даним особливим випадком морфем та дізнається, як специфічний ряд частин слів може змінювати (частково) значення цілої фрази.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.5
Кажемо лагідно
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися