Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Деякі з уже давно вживаних слів української мови були створені саме шляхом поєднання двох коренів. Ними користуються вже багато років, дитина могла досить часто їх вимовляти під час спілкування з іншими людьми і не задумуватись про походження цих слів, настільки звичними вони стали. При цьому завдяки тому, що способів поєднання двох коренів в межах одного слова є багато, іноді ці слова виглядають настільки цілісними (не мають дефісу, корені розділяються додатковими суфіксами для посилення звʼязку між ними тощо), що просто розпізнати два корені в межах одного слова буває важко. Власне, цьому й присвячено дане завдання. На екрані перед учнем міститься слово. Воно є двокореневим. Навколо нього є кілька окремих коренів, з яких два – саме ті, котрі це слово створили, поєднавшись. Ці два корені не просто зображуються як окремі частини, вони і є окремими словами, тобто до кожного приєднався свій набір префіксів та суфіксів, кожне має своє закінчення, якщо, звісно, це не прислівник, котрий морфем для зміни граматичного значення не має. Тож дитина має впізнати ці слова, після чого виділити їх. Коли учень це зробить, то пройде на наступний етап вправи. Важливо, що всі ці слова супроводжуються малюнками. На них зображується те, що ці слова означають. Таким чином дитина може не просто відстежити, як саме сформувались двокореневі слова, а й те, чому були вибрані саме вони, як поєднання значення цих слів підійшло для мети вираження думки, яку містило в собі нове слово.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.7
Розбираємо слово на два
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися