Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У ході виконання попереднього завдання дитина розширювала свій словниковий запас завдяки словам, що містять літеру «ґ». Ця вправа теж присвячена вивченню цього звуку, але робить наголос саме на фонетичному складі, а не на тому, як ці слова пишуться. На екрані перед учнем міститься набір слів. Вони зображені не за допомогою букв. Натомість є просто кілька однакових ззовні кнопок. Натиснувши на кожну, дитина почує певну слово. У всіх них є один з двох звуків: або «г», або «ґ». Біля цих кнопок є два робочі поля. В одне треба перемістити всі слова зі звуком «г», а в інше – всі слова зі звуком «ґ». Зробити це розподілення дуже просто, адже за звучанням ці звуки дуже відрізняються між собою. Звук «ґ» є дзвінким, і доля шуму при його творення мінімальна. У той же самий час звук «г» є більш глухим і наближається у деяких випадках до «х». Учень має розподілити слова винятково на слух, запамʼятавши окремі випадки використання цих звуків, аби не плутати їх між собою. Коли дитина розподіляє ці звуки, то проходить на наступний етап, де слова будуть іншими. Важливо памʼятати, що звук «ґ» є окремою одиницею мови і використовується лише у певних словах, для яких він є історично властивим. Звук «г» раніше заміняв його в них, але не варто сприймати ці звуки як одиниці, що вільно взаємно замінюють одне одного: є свій набір слів для «г», і свій набір – для звуку «ґ». При цьому використання цих звуків у своїх словах зумовлено не лише історичними обставинами, а й фонетичними законами української мови.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.11
Розподіляємо слова з Г/Ґ
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися