Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Приголосних в українській мові значно більше, ніж голосних. З цим повʼязано те, що принципи диференціації приголосних різні. Їх можна розділити на підвиди за критеріями, які здаються незалежними одне від одного. Наприклад, приголосні можуть бути не лише дзвінкими і глухими, а й твердими або мʼякими. Якщо приголосний є дзвінким, то це ніяк не впливає на його належність до іншої групи – він може бути як мʼяким, так і твердим. Критерій мʼякості та твердості приголосного звука є обʼєктом вивчення у ході виконання цього завдання. Цей критерій для більшості приголосних звуків української мови є ситуативним: в залежності від ситуації звук «д» може бути або твердим, або мʼяким. Цей критерій є суто фонетичним, і розпізнати звук можна легко по його звучання. Але причини для того, щоб він змінив його, бувають різними. Наприклад, якщо після приголосного є звук «і», то цей приголосний стане мʼяким. Також йотовані звуки без апострофа, що стоять після приголосного, діють так само. Мʼякий знак також помʼякшує приголосний – у цьому його призначення. У ході виконання цього завдання дитина ознайомиться з усіма такими випадками, хоча наголос робиться саме на звучанні. На екрані перед учнем міститься ряд слів. Всі вони мають спільну літеру. У завданні, формулювання якого є над малюнком, вказано, на яку саме букву треба звернути увагу. Дитина знаходить її у кожному слові, читає це слово вголос, після чого переносить це слово в одне з двох полів – в перше треба перемістити слова, де цей звук твердий, а у друге – де він мʼякий. Критерієм відбору є те, як цей звук звучить, але, рухаючись між етапами завдання, дитина буде запамʼятовувати, коли саме той чи інший приголосний стає мʼяким.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.9
Розрізняємо тверді та м'які приголосні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися