Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Апостроф – спеціальний символ, який досить широко використовується в українській мові задля правильного розподілення звуків у словах. Справа в тому, що йотовані голосні містять у своїй структурі два звуки: певний голосний, властивий саме для цієї йотованої, та звук «й». Коли йотований голосний знаходиться після приголосного, то цей «й» переходить на нього, помʼякшуючи цей звук. Через це у йотованому голосному залишається тільки його голосний компонент. Апостроф використовується для того, щоб розмежувати йотований та приголосний у деяких випадках. Коли є апостроф, ці звуки вимовляються окремо, відтак «й» не переходить і не помʼякшує приголосний, який звучить твердо, а йотований зберігає при вимові обидва свої компоненти. У ході виконання цього завдання дитина познайомиться з великою кількістю випадків використання апострофа в українській мові. На екрані перед учнем міститься зображення певної ситуації. Є персонажі, які взаємодіють між собою, вимовляючи ті чи інші слова. Малюнок настільки деталізований та цікавий, що дитина за бажанням може навіть додумати свій сюжет. Тож якість ілюстрації тільки посилює цікавість до виконання даної вправи. Всі персонажі щось промовляють. У діалогових хмаринках є вже знайомі дитині звукові кнопки. Учень по черзі натискає на кожному, чуючи слово, сховане у ній. Після цього дитина вибирає те з них, де є апостроф.  Зробити це учень має виключно на слух, що зрозуміло: апостроф має своєрідний вигляд і пропустити його у слові, написаному літерами, складно. На слух же визначити, де він є, можна за описаним вище критерієм: коли у слові є йотований голосний та приголосний перед ним, і вони не взаємодіють, оскільки вимовляються відокремлено одне від одного.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.14
Вибираємо слово, в якому є апостроф
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися