Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Розділення звуків української мови на голосні та приголосні є головним та першим, але далеко не останнім рівнем їхньої диференціації. У межах кожного підвиду виділяється ще кілька. Наприклад, приголосні звуки розділяються на дзвінкі та глухі. У ході виконання цього завдання дитина повторить та закріпить свої знання, присвячені цій темі. Глухі приголосні – це ті, при творенні яких здебільшого чи навіть повністю використовується шум, а голос, тобто зусилля голосових звʼязок – майже ні. Дзвінкі приголосні є протилежними до глухих. Коли людина вимовляє дзвінкі приголосні, то використовує саме голосові звʼязки та голос, залишаючи шум лише як вторинний інструмент для відтворення звуку. Розрізняти глухі та дзвінкі досить просто – головне лише звикнути до цього критерію, до того, щоб звертати увагу на потрібні нюанси вимови. Цьому й присвячено дану вправу. На екрані перед учнем міститься зображення шкільної дошки. Поряд з нею стоїть персонаж – інший учень, якому і має допомогти дитина. Цей учень промовляє кілька приголосних, які знаходяться у діалоговій хмаринці над ним. У завданні, формулювання якого є над малюнком, вказано, які з них треба перемістити на дошку цього разу – дзвінкі чи глухі. Дитина уважно вивчає кожну літеру, згадує, як вони звучать, вголос, якщо це потрібно, промовляє їх. Після цього дитина переміщує потрібні літери на дошку, допомагаючи таким чином цьому персонажу. Коли дитина це робить, то проходить на наступний етап, де треба буде виконати аналогічні дії, проте зміняться як деталі ілюстрації, так і набір букв.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.8
Визначаємо глухі і дзвінкі приголосні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися