Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Синоніми іноді утворюють досить великі ряди слів. Маючи зовсім різне написання і звучання (а відтак і морфемний склад, тож історично вони походять від різних коренів та слів), ці слова досить близькі за лексичним значенням. При цьому ступінь такої близькості варіативний. Деякі синоніми тотожні за значенням, інші – лише частково мають подібне значення. Відтак перші взаємно замінюють одне одного незалежно від контексту, тоді як для того, щоб слова-синоніми другої категорії заміняли одне одного, необхідна наявність певного контексту. У ході виконання цього завдання дитина вчитиметься серед ряду синонімів, у якому є слова обох типів, знаходити зайве – тобто таке, значення якого дійсно відрізняється від інших. На екрані перед учнем міститься малюнок дитячої гри: персонаж стрибає по пронумерованих клітинкам. Поряд з цим малюнком є розшифрування цих номерів – до кожної цифри є своє слово. Всі вони утворюють синонімічний ряд – всі, крім одного. Дитина має уважно прочитати ці слова і знайти спільний для всіх них відтінок значення. Наприклад, слова «гомоніти», «теревеніти», «базікати» обʼєднані одним – вони означають, що людина розмовляє. Саме наявність такого загального синоніму, який зазвичай є нейтральним словом, і використовується для окреслення меж синонімічного ряду. Слово «реготати», хоча й означає звуки ,які людина видає під час розмови, не може замінюватись словом «говорити», адже його нейтральний синонім – це слово «сміятись». Отже, дитина знаходить таким чином зайве слово, а на відповідну клітинку переносить персонажа. Після цього учень проходить на наступний етап завдання, до нового синонімічного ряду слів з одним зайвим.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Л.7
Знаходимо зайве слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися