Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Окрім літер, в українській мові існує і особливий графічний знак – апостроф. Він схожий на кому, що знаходиться зверху між буквами слова. Апостроф – не буква, але схожий на мʼякий знак, оскільки означає відношення між сусідніми звуками слова. Справа в тому, що в українській мові є йотовані голосні: «ї», «є», «ю» та «я». До їхнього складу належать звичайні голосні (відповідно «і», «е», «у» та «а»), до яких додали «й». Якщо перед йотованою голосною стоїть приголосний, то цей компонент «й» переходить на неї, помʼякшуючи її, а йотована тоді звучить, як звичайна голосна. Проте апостроф використовується спеціально для тих випадків, коли «й» на попередній приголосний не переходить. У ході виконання цього завдання дитина буде обирати з-поміж кількох варіантів правильну йотовану голосну з апострофом перед нею. На екрані перед дитиною на кожному етапі міститься інше слово, де є одна така йотована з апострофом. Варіанти містяться під словом. Учень вибирає потрібний та переміщує до порожньої ділянки. Коли дитина це робить, то проходить на наступний етап, де треба буде зробити те саме, але з іншим словом. Ця вправа корисна, адже з її допомогою дитина вивчить більшу частину випадків використання апострофу, яких насправді не надто багато, хоча він і вживається у словах, котрі використовуються досить часто у побуті, наприклад, у слові «мʼяч».

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.10
Складаємо слова з апострофом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися