Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Наголос – це досить специфічний критерій для слова. Його мають всі слова без винятку, але особливість в українській мові в тому, що наголос не є в ній сталим. Цим українська мова відрізняється від деяких інших, наприклад, від польської. Там наголос здебільшого падає на передостанній склад. А в словах української мови все ситуативно – в деяких наголошується останній, в деяких – передостанній, а іноді – й перший склади. Крім того, коли слово змінюється граматично, тобто, за певними внутрішніми ознаками, властивими своїй частині мови, наголос теж може переміститись. У ході виконання цього завдання дитина буде використовувати наголос як критерій для сортування. На екрані на кожному етапі вправи міститься зображення двох робочих зон, які належать двом різним персонажам. Ці герої не мають прямого ставлення до теми наголосу, але їхня наявність вносить до завдання більшого акценту інтерактивності. У завданні, яке сформульовано над цими робочими зонами, вказано, як саме треба використати критерій наголосу. Наприклад, в одну зону треба перемістити слова, де наголошеним є перший склад, а в другу – останній. На кожному етапі будуть нові завдання, хоча сенс залишається одним і тим самим. Також між робочими зонами є слова, які, власне, і треба розподілити по групах. Учень має прочитати їх і, якщо дитина не може сама встановити, який склад наголошений, то натиснути на кнопку, котра супроводжує кожне слово. Натиснувши на неї, дитина почує, як це слово треба правильно вимовляти. Після цього залишається тільки розподілити слова по групах, переносячи їх у відповідні робочі області. Після цього дитина проходить на наступний етап завдання.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.4
Сортуємо слова за наголосом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися