Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Узгодження числівників – тема досить цікава і, певною мірою, складна, тож для її вивчення, повторення та закріплення відводиться окреме завдання у рамках курсу з теми узгодження слів. Коли числівник називає кількість предметів, то відповідний іменник (який, власне, називає самі предмети) приймає специфічну форму. Для української мови властива цікава особливість: іменник для кожного з перших пʼяти числівників приймає свою особливу форму. У ході виконання цього завдання дитина повторить їх, що допоможе закріпити ці знання, отримані раніше у школі. На екрані перед учнем міститься малюнок, який зображує словосполучення, ілюструючи ті чи інші обʼєкти у певній кількості. Під ілюстрацією знаходиться саме словосполучення, де є наразі тільки числівник – іменник пропущено, і дитина має самостійно обрати форму цього слова, яку треба вжити на конкретному етапі. Дитина вивчає ілюстрацію (яка разом зі словосполученням змінюється на кожному наступному етапі вправи) і підставляє по черзі кожен варіант іменника у порожню ділянку. Після цього дитина вибирає той, який вважає правильним і переміщує його на відповідне місце до словосполучення. При цьому особливу увагу учень має звернути саме на запамʼятовування форм іменників у конкретному випадку. Наприклад, «пʼять іграшок», але «чотири іграшки». Числівники «шість», як і наступні, вже не вимагають від іменника унікальних форм, тож для того, щоб навчитись правильно узгоджувати іменник та числівник, достатньо вивчити зміни граматичних форм саме у межах цих кількох випадків. А ілюстрації доповнюють та урізноманітнюють візуальний ряд завдання.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
М.4
Від одного до п'яти
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися