Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Звуки української мови мають досить просту, але разом з цим і багатоскладову та цікаву диференціацію. Перш за все, вони поділяються на голосні та приголосні. Приголосних більше, тож вони також поділяються на тверді і мʼякі, а також на глухі та дзвінкі. Голосні ж бувають звичайні та йотовані – тобто коли до звичайної приєднується звук «й». У ході виконання цього завдання дитина навчиться групувати звуки української мови за певною ознакою. Взагалі фонетика, розділ мовознавства, який вивчає саме звуковий склад мови, є досить складною з академічної точки зору, проте, як не дивно, сприймати звуки на інтуїтивному рівні дійсно легко – завдяки милозвучності та простоті української мови. Тому для виконання цього завдання дитина має проявити не стільки особливі знання, скільки уважність та розуміння теми. Вправа має свій сюжет, який надає завданню більшого ігрового аспекту. На екрані перед учнем міститься багатоелементний малюнок, на якому зображено кількох персонажів. Герої вправи грають у гру, і кожен з них вимовляє певний звук. Всі вони різні, але один з-поміж інших виділяється особливо. Учень натискає на активні кнопки, які розміщені над зображенням цих персонажів, після чого вирішує, хто з них вимовляє зайвий звук, тобто такий, який особливо не схожий на інші. Наприклад, двоє персонажів вимовляють приголосні, а третій – голосний звук, тож саме його і треба виділити. Коли дитина це робить, то проходить на наступний етап, де треба буде по-новому розподіляти звуки.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.9
Вибираємо зайвий звук
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися