Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Додаток — другорядний член речення, який означає предмет та відповідає на питання непрямих відмінків іменника. Тому додаток — це майже завжди виключно іменник. Під час синтаксичного розбору речення додаток підкреслюється однією горизонтальною рискою, яка переривається. У процесі виконання цього завдання, яке відкриває низку вправ, присвячених словам, що грають цю синтаксичну роль, дитина тренуватиметься знаходити в реченнях додатки. На екрані перед учнем міститься зображення речення — іншого для кожного наступного етапу завдання. Речення подається в діалоговій хмаринці, яка належить персонажу, зображення якого подається поруч. Цей персонаж може бути повʼязаний із текстом речення, але головне, що він урізноманітнює візуальний ряд завдання. Дитина читає речення, визначаючи його граматичну основу, після чого знаходить слово, котре означає предмет, але не є підметом, бо відповідає на питання родового, давального, знахідного, орудного або місцевого відмінків. Під реченням міститься зображення умовного символу, який використовується для підкреслення додатків під час синтаксичного розбору. Школяр спочатку натискає на цей символ, після чого — на слово, яке визначає як додаток. Після цього дитина проходить на наступний етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій з іншим реченням. Дитина навчиться знаходити додаток у будь-якому реченні, незалежно від його розташування, форми, а також інших тонкощів контексту. У майбутньому учень зможе визначати додаток ще й досить швидко та, головне, без помилок. А це дасть можливість краще структурувати знання про синтаксичні елементи речення.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
К.4
Визначаємо додатки у реченні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися