Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Цей урок актуалізує знання учня з теми «Зміни приголосних при словотворенні» і навчить застосовувати свої знання на практиці: вписувати  потрібні сполучення слів.

    В українській мові, щоб уникнути збігу кількох приголосних, в деяких словах відбувається заміна важких для вимови буквосполучень на один приголосний. Так, якщо основа слова закінчується на -г, -ж, -з, то при додаванні суфіксів -ськ-, -ство- відбувається чергування на -зьк-, -зтв- (убоГий + -СТВ- = убоЗТВо). За аналогією також відбувається чергування в таких сполученнях слів: -к, -ч, -ц + -ськ-, -ство- = -цьк-, -цтв- (козаК – козаЦЬКий). Якщо основа слова закінчується на -х,-ш, -с, то ця літера випадає і залишається просто  -ськ-, -ство- (товариШ – товариСТВо).

    На екрані перед дитиною розташована ілюстрація, під якою знаходяться три слова. Перше слово написане повністю, а у двох наступних не вистачає по три літери. Учень має утворити нові слова і вписати сполучення літер у спеціальні клітинки. Над першим словом знаходиться підказка (круг зі знаком питання). Там міститься пояснення, якою частиною мови має бути друге слово і яке значення має третє слово.

    Отже,  під час виконання уроку дитина навчиться правильно утворювати нові слова, враховуючи чергування, а також тренуватиме уважність і розширить словниковий запас.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.14
Утворюємо нові слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися