Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

 

Схеми дуже корисні для позначення структурних елементів різних мовних явищ. Є безмежна кількість варіацій речень із прямою мовою, але набір пунктуаційних знаків завжди однаковий, і кількість варіантів розташування прямої мови порівняно до слів автора теж є обмеженою. Тож схема, застосована в реченні, може допомогти описати його структуру незалежно від того, який у нього внутрішній зміст, наскільки воно велике та про що воно розповідає. Перед дитиною міститься речення з прямою мовою — інше для кожного етапу завдання. Під ним є кілька варіантів структурних схем. Школяр аналізує речення, звертаючи увагу не лише на те, про що воно говорить, а й на те, де перебуває пряма мова, які розділові знаки вжито, чи є пряма мова питанням тощо. Серед варіантів схем школяр знаходить той один, який підходить до поданого речення. Ці варіанти відрізняються досить сильно, наприклад, в одному слова автора подаються перед прямою мовою, а в іншому — після неї, тож учню буде легко зробити правильний вибір, якщо він звертатиме увагу на потрібні елементи речення.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Р.5
Вибираємо схему, застосовану в реченні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися