Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Дитина вже знає, що слово можна використовувати у переносному значені, тобто фігурально – для більшої образності, метафоричності мови. Таким чином, одне слово вже може мати два умовних значення. Однак, є досить багато слів, які дійсно є багатозначними, тобто, і в прямому значенні вони можуть мати кілька лексичних значень, незалежних одне від одного. Здебільшого багатозначність є результатом відокремлення смислового поля слова від первинної його форми. Наприклад, слово «земля» є синонімом слова ґрунт, і в той самий час вже як власна назва це слово є іменем нашої планети. Очевидно, що наш світ людство назвало таким словом саме тому, що живемо ми на землі, вона нас годує. Відповідно між назвою поверхні планети і безпосередньо її іменем є смисловий звʼязок – і при цьому це різні слова, адже вони мають різне лексичне значення. Наявністю цього звʼязку багатозначні слова й відрізняються від омонімів, які при однаковому звучанні й написанні зовсім різні за значенням і ніяк не повʼязані, принаймні наразі.

    У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати з багатозначними словами. На екрані перед учнем міститься зображення каркасу слова – нового для кожного наступного етапу вправи. Кожна клітинка призначена для окремої літери. Кількість клітинок є підказкою для учня. Поряд з каркасом слова знаходиться два синоніма. Обидва вони стосуються різних слів, однак, ці слова мають одну форму – ту, яку треба вписати в каркас. Наприклад, поряд з каркасом містяться слова «планета» та «ґрунт». Між ними звʼязку нема, однак, «Земля» є синонімом для обох слів саме завдяки своїй багатозначності. Коли дитина відгадує потрібне слово та вписує його у клітинки, то проходить на наступний етап завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.4
Багатозначні слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися