Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Префікси можуть відігравати різну роль в залежності від контексту, конкретної морфеми та кореня, до якого вони приєднуються. Зокрема, є префікси, які здатні, приєднавшись до того чи іншого кореня, утворити слово, котре може замінити собою ціле словосполучення. Наприклад «той, що не видає звуків» можна описати одним словом – «беззвучний», де префікс «без-» як раз і грає роль того самого додатка до кореня, який розгортає початкове лексичне значення і надає слову більшої глибини.

    У ході виконання цього завдання дитина переконається у багатстві значень префіксів. На екрані перед учнем міститься зображення малюнку. Під ним, або ж у ньому (в якості, скажімо, фрази одного з персонажів) – словосполучення або й ціла фраза, яка описує деталізовану ілюстрацію. Цю фразу цілком можна замінити одним словом – головне лише підібрати його. Варіанти містяться під малюнком. Кожен з них є словом, чий префікс доповнює лексичне значення даної мовної одиниці і робить його здатним замінити собою фразу. Однак, за контекстом лише один з варіантів підходить, і учневі залишається вибрати його та перемістити до малюнка на порожню ділянку. Коли це зроблено, то починається наступний етап завдання.

    Завдяки цій вправі учень вчиться більш майстерно використовувати слова, які, маючи в своєму складі «роз-», «без-», «пере-» та інші префікси, використовуються для надання мовленню більшої лаконічності. Це не лише дає можливість краще зрозуміти префікси, а покращує комунікативні навички дитини, тож ця вправа корисна як з академічної точки зору, так і з суто практичної.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.5
Добираємо слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися