Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Головні члени речення називаються такими не просто так: вони є центром конструкції, без них вона розвалиться на беззмістовний набір слів, які не обовʼязково навіть у словосполучення можуть обʼєднатись. У ході виконання цього завдання школяр тренуватиметься доповнювати каркас речення головними членами.

    Учень на екрані бачить такий каркас, де нема ані підмета, ані присудка. Він може переконатись у тому, наскільки ці члени речення дійсно потрібні, наскільки важливі. Під каркасом міститься кілька варіантів. Ті, які належать до іменників і вживаються у називному відмінку, претендують на роль підмета, а ті, які є дієсловами – на роль присудка. Учень має вибрати правильний підмет та відповідний присудок, які доповнять каркас та перетворять його на справжнє речення. На фоні речення знаходиться ілюстрація, яка зображує те, про що говорить в реченні. За допомогою цього малюнка вдається краще підібрати потрібні слова з-поміж варіантів, наведених внизу.

    Отже, учень вибирає підмет та присудок таким чином, аби вони лексично та граматично підходили для речення. Лексично – тобто вони утворювали смисловий центр фрази, передаючи думку, завершену та розгорнуту разом з другорядними членами. Граматично – тобто іменник мусить і мати форму називного відмінку, і при цьому наявні прикметники та інші другорядні члени речення мають співпадати з ним за родом і числом. Дієслово ж має називати саме ту дію, про яку може йтись у реченні. Коли школяр робить свій вибір, то проходить на наступний етап вправи до іншого аналогічного випадку.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
С.7
Доповнюємо речення головними членами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися