Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Префікси «з-» та «с-» використовуються здебільшого з однією метою: між собою вони фактично тотожні, тож змінюють початкове лексичне значення слова, додаючись до нього, наприклад, для посилення дії. Скажімо, початкове слово – «палахкотіти», а якщо хочуть сказати про цю дію як про щось неочікуване, то говорять «спалахнув». Оскільки роль цих префіксів у словотворенні однакова, питання того, який префікс використовується у кожному конкретному випадку, вирішується згідно з фонетичними правилами. Більш характерним для української мови є префікс «з-», і на «с-» він перетворюється лише тоді, коли після нього стоять літери «к», «п», «т», «ф», «х».

    На екрані міститься зображення речення, яке супроводжується ілюстрацією. На малюнку зображено те, про що говорить у тексті, аби посилити увагу учня на завданні. У реченні одне зі слів є пропущеним – на його місці знаходиться порожня ділянка. Є кілька варіантів слів, які претендують на це місце, але підходить лише один. Школяр уважно читає речення, з якого розуміє, яке зі слів-варіантів дійсно підійде для доповнення фрази. Варіанти особливі: всі вони мають першими літерами «з» або «с». Деякі використано правильно, інші – ні. Єдиний критерій підбору слова – лексичний, однак, вибираючи з-поміж кількох варіантів, учень читає й неправильні – і розуміє, чому саме в тому чи іншому випадку використовується «з-», а не «с-» і навпаки. Наприклад, серед варіантів є слова «зшила» та «сшила». Другого слова не існує в українській мові, і, знаючи, що воно суперечить правилу вибору між «з-» та «с-», школяр розуміє, чому: адже у цьому слові дійсно важко вимовити всі звуки чітко.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.8
Доповнюємо речення словами з префіксами з-, с-
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися