Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Мова, окрім іншого, є ще й одним із найбільш ефективних засобів самовираження людини, тим, за допомогою чого ми здатні висловити свої почуття та думки. Завдяки цьому, окрім як для конкретних назв та описів, мова використовується також і для втілення образного мислення. При цьому одна з найпопулярніших його форм – це порівняння.

    Коли людина порівнює щось з тим чи іншим предметом або явищем, то виражає своє ставлення до обʼєкту обговорення, демонструє політ фантазії та встановлює індивідуальні асоціативні звʼязки. Наприклад, хтось пихатого чоловіка порівняє з індиком, а хтось – і з левом. При цьому для порівняння використовуються спеціальні службові слова, і ця вправа присвячена саме опрацюванню даних слів.

    На екрані перед учнем міститься фраза, яка зображена на фоні малюнку. Ілюстрація не тільки має певний настрій (адже порівняння використовується як засіб продемонструвати свої емоції з приводу тої чи іншої ситуації, або персони), а й високий рівень деталізації. На її фоні зображено речення, в якому один персонаж порівнює з чимось іншого. При цьому обидва є на картинці, а те, з чим перший порівнює другого, школяр бачить в якості думки. Речення ж теж є майже повним: принаймні обʼєкт, з яким один герой порівнює іншого, там вказано. Учень бачить, що це речення втрачає свій зміст, якщо у ньому бракує службового слова, яке використовується для порівняння. Тільки його й бракує, однак, без нього речення не має сенсу. З-поміж службових слів, що зображено під малюнком, слід вибрати те, яке використовується для порівняння. Після цього школяр проходить на новий етап до іншого порівняння з іншим службовим словом. Тих, що використовуються для порівняння, в українській мові не так багато, тож учень опрацює більшість.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
П.1
Доповнюємо речення влучними словами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися