Мова, окрім іншого, є ще й одним із найбільш ефективних засобів самовираження людини, тим, за допомогою чого ми здатні висловити свої почуття та думки. Завдяки цьому, окрім як для конкретних назв та описів, мова використовується також і для втілення образного мислення. При цьому одна з найпопулярніших його форм – це порівняння.
Коли людина порівнює щось з тим чи іншим предметом або явищем, то виражає своє ставлення до обʼєкту обговорення, демонструє політ фантазії та встановлює індивідуальні асоціативні звʼязки. Наприклад, хтось пихатого чоловіка порівняє з індиком, а хтось – і з левом. При цьому для порівняння використовуються спеціальні службові слова, і ця вправа присвячена саме опрацюванню даних слів.
На екрані перед учнем міститься фраза, яка зображена на фоні малюнку. Ілюстрація не тільки має певний настрій (адже порівняння використовується як засіб продемонструвати свої емоції з приводу тої чи іншої ситуації, або персони), а й високий рівень деталізації. На її фоні зображено речення, в якому один персонаж порівнює з чимось іншого. При цьому обидва є на картинці, а те, з чим перший порівнює другого, школяр бачить в якості думки. Речення ж теж є майже повним: принаймні обʼєкт, з яким один герой порівнює іншого, там вказано. Учень бачить, що це речення втрачає свій зміст, якщо у ньому бракує службового слова, яке використовується для порівняння. Тільки його й бракує, однак, без нього речення не має сенсу. З-поміж службових слів, що зображено під малюнком, слід вибрати те, яке використовується для порівняння. Після цього школяр проходить на новий етап до іншого порівняння з іншим службовим словом. Тих, що використовуються для порівняння, в українській мові не так багато, тож учень опрацює більшість.
Учень/учениця виділяє у предметах, мовних одиницях істотні ознаки, розрізнює серед них головні і другорядні; порівнює предмети, мовні одиниці за різними ознаками; робить висновок-узагальнення; добирає факти, які підтверджують висловлену думку або суперечать їй.
Учень/учениця вживає найвідоміші сполучники.
Учень/учениця добирає влучні слова і фрази, щоб досягнути потрібного ефекту.