Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Якщо синонімія є явищем, при якому слова обʼєднуються в ряди за ознакою близького лексичного значення, то антонімія є своєрідною протилежністю до нього. Антоніми – це пари слів, які є повними протилежностями за лексичним значенням. Важлива відмінність їх від синонімів полягає у тому, що антоніми обʼєднуються лише в пари, а не в ряди, оскільки до одного слова можна підібрати кілька близьких за значенням (з різним рівнем цієї близькості), але лише одне слово може бути протилежністю іншого.

    У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься знаходити такі пари. На екрані перед школярем міститься зображення початкового слова, а по іншу сторону від тире – каркас слова-антоніма. Учень аналізує це слово та підбирає до нього протилежність і вписує у каркас. Підбір слова дитина здійснює максимально самостійно, і щоб допомогти учню уникнути помилок, йому надається кілька підказок. Перша полягає у тому, що кількість клітинок у каркасі для антоніма відповідає кількості букв у цьому слові. Крім того, кожен рівень супроводжується парою малюнків. На одній ілюстрації зображено те, що називає перше слово, тоді як на другій – те, що має називати або описувати антонім. Таким чином, завдяки цим підказкам виконання даного завдання стає дуже простим – учню залишається просто проаналізувати один з малюнків та описати його одним словом.

    Однак, вправа призначена не стільки для перевірки навички підбору антонімів, скільки для тренування цього вміння, адже, рухаючись між етапами, знайомлячись з новими парами слів, учень на практиці покращує здатність сприймати лексичне значення слова, орієнтуватись по ньому тощо. А малюнки в свою чергу привертають більшу увагу дитини.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.8
Друкуємо слова з протилежним значенням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися