Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа, як і попередні, присвячена саме роботі з морфемним складом слова, однак, вона значно складніша, ніж попереднє завдання, бо дає більше свободи для вибору – і саме з цієї причини гра «Поле чудес» є й більш цікавою.

    На екрані перед учнем міститься малюнок, над яким знаходиться каркас неповного слова. У ньому пропущено одну морфему. Здебільшого можна здогадатись, яке саме слово має бути вписано, адже відсутність лише однієї морфеми не завжди критична. Тим не менш, малюнок грає роль підказки не дарма. Поряд з ілюстрацією є лотерейний барабан. Кожен сектор на ньому міститься окрему літеру. Деякі з них утворюються морфему, яка доповнює каркас слова, завершуючи його. Це може бути і префікс, і суфікс, і корінь, і закінчення – жодних обмежень. Зрозуміти, з якою саме морфемою доведеться працювати, учень має сам, за положенням порожніх клітинок у каркасі слова. Якщо вони знаходяться на початку, то це або корінь, або префікс, якщо в кінці – суфікс чи закінчення, і лише зрідка – корінь.  Секторів на лотерейному барабані значно більше, ніж порожніх клітинок у каркасі, тож доведеться не лише здогадатись, що за слово зашифровано, а й ретельно вибирати всі літери, які мають бути у пропущеній морфемі. Коли учень переносить із барабану всі літери на місце, то проходить на наступний етап вправи, де його чекатиме інше слово, відповідно й інший малюнок-підказка, а на колесі будуть нові літери.

    Інтерес до виконання завдання зберігається за рахунок сильного ігрового аспекту. Дитина, рухаючись між етапами завдання, відчуває себе гравцем в лотерею, який неодмінно отримає той чи інший приз.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.6
Гра "Поле чудес"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися