Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Українська кухня – різноманітна й цікава, а головне, смачна. Деякі страви, що входять до неї, є частиною суто української народної культури, інші ж є популярними й серед багатьох народів Європи. У цій вправі будуть згадані саме ті смаколики, яким приділяється особлива увага в культурі (їм присвячують пісні, про них говорять як про народну цінність), незалежно від того, чи є ці страви в інших національних кухнях, чи ні.

   На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення опису тої чи іншої страви. Опис є досить лаконічним, це не рецепт, а скоріше список характерних рис, які стосуються як особливостей приготування, так і культурного значення. Наприклад, в описі хліба говориться, що той всьому голова – адже дійсно є українська приказка «хліб – всьому голова» тощо. Учень, читаючи цей опис, розуміє, про яку саме страву йде мова. До того ж допомагають й малюнки, котрі супроводжують завдання. Ці ілюстрації, хоча й не зображують безпосередньо цей смаколик, все ж повʼязані з ним. Так для рівня, де описується хліб зображено кухаря, який містить тісто тощо.

    Коли школяр прочитає текст та зрозуміє, про що в ньому йдеться, йому залишається лише вписати потрібне слово у каркас під текстом-описом. Одна клітинка каркасу – для однієї літери відгадки. Після цього школяр проходить на наступний етап до опису іншої української страви, скажімо, вареників або борщу. Таким чином, рухаючись між рівнями, учень дізнається фактично про всю загальноукраїнську кухню, що не лише збуджує апетит, а розширює його кругозір та дає змогу більше дізнатись про рідну культуру, для якої страви – невідʼємна частина.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ц.2
Гра "Що сьогодні на обід?"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися