Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Звуки української мови можуть бути голосними або приголосними. При цьому ці дві великі групи звуків мають і внутрішню диференціацію, з якою частково познайомиться дитина у ході виконання цього завдання. У приголосних звуках по-різному співвідносяться частинки голосу й шуму. Ті, де більше голосу, називаються дзвінкими, а ті, де його майже нема – глухими. При цьому дзвінкі та глухі звуки української мови досить часто утворюють специфічні пари за звучанням.

    Виконуючи це завдання, дитина дізнається, про які пари йде мова, а також те, як приголосні групуються за принципом дзвінкості та глухості. На екрані зображено незавершений пазл – новий для кожного наступного етапу завдання. Зазвичай пазл є розділеним на частинки зображенням, а цей представляє пари літер. До кожної глухої приєднується дзвінка і навпаки. Однак, пазл є неповним – у ньому бракує як мінімум одної частинки. Вона водночас має підходити за формою до загальної картини, і при цьому становити пару за дзвінкістю чи глухістю до самотнього приголосного. Варіанти частинок пазлу з різними приголосними знаходяться під малюнком. Дитина по черзі приставляє їх на порожнє місце, аналізуючи утворену пару звуків. Наприклад, якщо звук «Б» є дзвінким, то його глухою парою є звук «П», який твориться таким же чином, але при вимові голос не використовується. А те, що частинки пазлу мають підходити ще й візуально, є не лише ігровим елементом, а й підказкою.  Коли школяр вставить на своє місце пропущену частинку пазлу, то перейде на новий етап завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.6
Гра "Утвори пару" (глухі і дзвінкі приголосні)
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися