Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Українська мова має дві форми вираження: усну та писемну. Букви ж є вираженням звуків на письмі, де у більшості випадків одна літера і виражає один звук. Однак, існують так звані йотовані голосні. Вони представляють собою набір з букв, що можуть виражати як два звуки, так і один – це залежить від конкретної ситуації. Наприклад, «я» може означати комбінацію звуків «йа», або лише звук «а». Звук «я» означає дві літери, якщо знаходиться на початку слова, після голосної або після апострофу. В інших випадках «й» переходить на попередній приголосний, помʼякшує цей звук, а «я» вимовляється як «а».  Існують і зворотні випадки. Скажімо, «дз» та «дж» згідно з правилами української фонетики представляють собою лише один звук, адже вимовляються злито. Однак, на письмі для них нема однієї буквенної позначки, і виражаються вони завжди саме через комбінацію літер.

    У ході виконання цього завдання дитина вивчатиме такі особливі випадки на практиці, але у ігровій формі. На екрані перед учнем міститься зображення певного слова. Дитина читає його, розуміючи, скільки в ньому звуків ,а скільки – букв. Під словом є кілька кульок, серед яких дві особливі. Перша містить число звуків, друга – літер. Дитина має, проаналізувавши кількість як перших, так і других, передати ці кульки відповідним персонажам, які названі у завданні. Взаємодія з літерами обігрується сюжетно. Скажімо, кульки є прикрасами для різдвяної  ялинки, а персонажі – діти, котрим треба допомогти цю ялинку прикрасити. Цей ігровий елемент робить завдання цікавішим для школяра.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.7
Прикрашаємо ялинку
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися