Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Іменники можуть змінюватись за числами (яких лише два: однина і множина), однак, скажімо, рід та відміна у кожного слова є сталими. Найгнучкішою в плані зміни за граматичними категоріями є зміна іменників за відмінками, яких в українській мові сім. Відмінок є граматичною категорією, яка виражає звʼязок іменника з іншими словами в реченні та підкреслює роль цього іменника. Початковою формою для всіх є називний відмінок, який відповідає на питання «хто?» та «що?», тобто на головні питання, які визначають загалом цю частину мови. Також є родовий, давальний, знахідний, орудний, місцевий та кличний відмінки – і кожен відрізняється тим питанням, на яке має відповідати слово. А відповідаючи на нього, іменник стає невідʼємною частиною контексту, адже визначає те, про що говориться в тексті в тій чи іншій ролі (як обʼєкт або субʼєкт обговорення, як звертання тощо). У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься у засвоєнні відомостей про відмінки.

     На екрані перед учнем міститься таблиця, де в одному стовпчику – назви відмінків (не всіх сімох, а лише деяких з них), тоді як в іншому стовпчику – питання, на які ці відмінки відповідають. Ці питання розміщено не біля «своїх» відмінків, а біля інших, тож завдання, полягає як раз у тому, щоб перемістити питання таким чином, аби вони знаходились навпроти відповідного відмінка. Коли учень це робить для кожного набору питань, то проходить на наступний етап, де в таблиці буде інша частина списку відмінків української мови.

    Ця вправа робить акцент саме на вивченні теоретичної бази, адже без твердого знання суті відмінків не вдасться змінювати за ними й конкретні іменники.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ї.2
Сім відмінків
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися