Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Літери української мови використовуються для передачі на письмі певних звуків. Здебільшого одна літера виражає один звук, але це правило порушує ціла низка букв. Крім того, звуки, навіть якщо вони належать до певного виду, теж бувають дуже різні: мʼякі та помʼякшені й тверді приголосні, дзвінкі та глухі тощо. Саме для того, щоб працювати зі звуками, не відволікаючись на значення слова, і було розроблено систему умовних позначень. Наприклад, є символ, що означає твердий дзвінкий приголосний – і всі приголосні звуки, чи то «д», чи то «в», можуть позначатись з його допомогою. А своєрідний «переклад» слів на ці символи дає так звану звукову модель.

    У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься складати звукову модель за словом. На екрані перед учнем міститься певне слово. Біля нього – набір символів, які передають на письмі ту чи іншу характеристику звука, не називаючи його. Поряд з набором цих знаків знаходиться спеціальна кнопка. Коли учень натискає на неї, то бачить розшифрування. Наприклад, що означає наголошена крапка (наголошений голосний) або двокрапка, яка в контексті фонетики означає подовження приголосного звуку. Дитина складає звукову модель слова, користуючись, якщо це потрібно даною підказкою, після чого проходить на наступний етап завдання до іншого слова.

    Виконуючи цю вправу, дитина помітить, що звукова модель різних слів, які мають зовсім не схожі лексичні та навіть граматичні значення, може бути досить близькою. Це можливо з причини універсальності цих символів і тому, що вони скоріше вказують не на конкретний звук ,а на його належність до певної категорії звуків.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.14
Складаємо звукову модель
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися