Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Школяр вже знає, що приголосні звуки української мови розділяються на деякі підкатегорії. Наприклад, на дзвінкі та глухі. Однак, така категорія як твердість (або мʼякість) є досить специфічною, адже один і той самий приголосний у різних випадках може бути або твердим, або мʼяким. І це – суто фонетичне явище. По літері не скажеш точно, яким є звук за цією ознакою, як це можна зробити з дзвінкістю, де літера «р», відображаючи на письмі відповідний звук, завжди означає дзвінкий приголосний. Звісно серед них є такі, котрі завжди тверді або завжди мʼякі. В українській мові, наприклад, завжди твердими є шиплячі. Саме тому «щ» вимовляється як комбінація твердих «шч», а в словах, де шиплячі стоять на кінці, мʼякого знаку бути не може. Однак, більшість приголосних мають обидва варіанти вимови, і у ході виконання цього завдання школяр тренуватиметься відрізняти випадки, коли звук є твердим, а коли – мʼяким.

    На екрані перед учнем міститься зображення набору слів. Всі вони різні, однак в них є та чи інша спільна літера, яка відображає певний приголосний звук. В одних словах він твердий, в інших – мʼякий. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб розподілити слова з груп таким чином, аби віднести їх до відповідних зон. Біля кожної – свій персонаж. Наприклад, до однієї зони, яку тримає сніговичок у червоні шапці, треба перемістити слова, де літера «н» означає твердий приголосний, а до другої (яку тримає сніговичок з жовтими рукавичками) – де вона означає мʼякий звук. При цьому дитина має згадати, в яких випадках приголосні помʼякшуються: перед мʼяким знаком, перед «ї», «є», «ю», «я» без апострофа та перед голосною «і». 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.11
Сортуємо слова за твердістю/м'якістю приголосного
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися