Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Розділові знаки вивчаються розділом науки про мову, що називається пунктуацією. Вони малочисельні, мініатюрні та виступають скоріше в якості доповнення до тексту, однак, вони відіграють дуже важливу роль. По-перше, розділові знаки переносять у писемну форму мови ті паузи та інтонаційні прийоми, які використовуються в мові усній. Крім того, знаки пунктуації не дарма називаються також розділовими знаками: вони розділяють речення, звороти та інші структури в рамках одної фрази тощо. Нарешті, саме розділові знаки вказують на емоційне забарвлення речень в українській мові.

    У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати з розділовими знаками в кінці речень. Їх є лише три варіанти: крапка, знак питання та знак оклику. В залежності від них змінюється і сприйняття речення з емоційної точки зору. Звичайне повідомлення закінчується крапкою. Якщо мовець хоче на щось звернути увагу або ж просто говорить голосно, то таке речення закінчується знаком оклику. Нарешті, якщо ж речення є питанням, то воно закінчується знаком питання. Важливо розуміти, що для питальних речень в українській мові нема сталої структури та порядку слів, на відміну, скажімо, від мови англійської, де за порядком вже перших кількох слів можна зрозуміти, що речення – питальне. Тому іноді саме наявність цього знаку визначає характер фрази та використання пр. її читанні спеціальної інтонації.

    Отже, на екрані перед учнем міститься речення – нове для кожного етапу завдання. Слід визначити, який розділовий знак завершує речення. При виборі учень керується названими вище прикметами: крапка для повідомлення, знак оклику для того, щоб на чомусь наголосити, знак питання – очевидно, для питальних речень.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Т.1
Ставимо розділовий знак у кінці речення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися