Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа, присвячена вивченню теми закінчень, є не лише важливою з точки зору опанування цієї морфеми, а й корисною для загального розвитку дитини. На екрані перед учнем міститься якийсь цікавий, правдивий та пізнавальний факт про оточуючий світ – новий для кожного наступного етапу завдання. Він має вигляд закінченої фрази, речення, яке складається з кількох слів, котрі, як це і має бути, повʼзяані між собою лексично і граматично. Граматичне значення слів міститься здебільшого у закінченні. Серед слів, як складають речення, є хоча б пара таких, які мусять мати закінчення (адже належать до тих частин мови, які змінюються за граматичними категоріями), але на їхньому місці – просто порожні клітинки.

    Дитина читає речення. За його змістом учень дізнається той чи інший цікавий факт. Водночас, вже знаючи про те, як саме слова у реченні повʼязані між собою, школяр розуміє, яких закінчень бракує. Ніяких варіантів відповіді перед учнем нема. Натомість слід самостійно вписати у порожні клітинки закінчення до слів так, аби доповнити і завершити речення, котре без закінчення не має цілісності. Коли дитина вписує закінчення, то проходить на наступний етап, де буде інший цікавий факт про навколишній світ.

    Проходячи це завдання, дитина не лише дізнається багато нового, а й розуміє, яку роль закінчення грає у такій конструкції як речення, і як ця маленька морфема, котра здебільшого складається лише з пари літер, впливає на розуміння цілої фрази.  Аби більш успішно пройти завдання і не допустити помилок, рекомендується речення читати вголос.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.4
Цікаві факти про все на світі
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися