Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

     Іменник є досить різноманітною частиною мови, яка налічує багато тисяч одиниць. Відповідно, оскільки іменники використовуються для назв предметів, явищ, подій та осіб, і граматичних категорій у даної частини мови немало: рід, число, відмінок, відміна тощо. При цьому одному іменнику властиві всі ці категорії водночас. Тобто створюється комбінація категорій в рамках одного слова. Скажімо, «братом» є слово чоловічого роду множини, яке було вжито в орудному відмінку. У ході виконання цього завдання учень тренуватиметься у виборі закінчень для слів, які вжиті саме у множині, адже відмінювання таких слів може стати складністю для нього з причини нетипових закінчень.

    На екрані є зображення частини набору відмінків. Відповідно до них зображено й різні форми іменника, який завжди вжито у множині. Закінчення цього слова є пропущеними. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб дописати закінчення у іменник в різних вказаних відмінках. Слово на кожному етапі інше, як і набір відмінків (на одному рівні їх буде лише чотири, а не всі сім), тож слід бути уважним та співвідносити відмінок із закінченням. Поруч зі словами міститься активна кнопка, натискання на яку викликає таблицю із питаннями до відмінків. Однак, цією підказкою слід користуватись у крайньому випадку. Отже, учень вводить правильні закінчення, які й виражають граматичну форму іменника, памʼятаючи, що він завжди використаний у множині, а значить і закінчення у нього своєрідні. Завдяки виконанню даного завдання школяр краще запамʼятовує ці закінчення, і в майбутньому відмінювання іменників в цьому числі не стане для нього проблемою.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ї.5
Відмінкові закінчення у множині
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися