Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа більше схожа на гру в загадки. Такий формат подання інформації було використано для того, щоб урізноманітнити роботу над темою наголосу. Вона має ряд особливостей. Головним у наголошенні слів є принцип милозвучності. З одного боку це добре, адже дитина не змушена вчити великий набір правил, щоб опанувати цю тему. З іншого боку, не вийде створити комплекс завдань, де кожне присвячене тому чи іншому теоретичному принципу наголошення, просто тому що цих положень нема (або принаймні нема визначальних). Тож учню залишається лише на практиці відточувати вміння наголошувати слово правильно. Це вимагає як досвіду, так і суто інстинктивного розуміння тяжіння української мови до милозвучності. Відповідно необхідна практика, і тому завдання, присвячені темі наголосу, мають бути різноманітними.

     На екрані перед учнем цього разу знаходиться загадка – нова для кожного наступного етапу вправи. Відгадка має бути в каркасі слова, де поки що є лише наголошений склад (або ненаголошені склади – все залежить від рівня). Учень, перш за все, має відгадати відповідь на питання рівня. У цьому йому допоможе як наявний склад, так і малюнки, які супроводжують загадку, і в яких досить прямо зображується відгадка. Вписавши ті літери, яких бракує, дитина відповідає на питання до вправи і водночас запамʼятовує, як саме наголошується це слово-відповідь.

    Таким чином, робота з наголосом відбувається як би на тлі відгадування загадки. Це корисно для учня, адже під час вільного мовлення не можна задумуватись про наголос – необхідно навчитись виділяти саме той склад, який треба, інстинктивно, і це завдання допоможе натренувати таку здатність.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.6
Вписуємо потрібне слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися