Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа продовжує опрацювання підмету як одного з головних членів речення. Цього разу досить істотну роль грає ігровий аспект. На екрані перед учнем міститься зображення каркасу речення, де бракує лише одного слова –підмета. Підмет є одним із головних членів речення, який називає того, то виконує дію, тоді як присудок – називає саму дію.

    Отже, завдання, яке ставиться перед учнем на кожному етапі, полягає у тому, щоб в каркас слова вписати потрібний підмет, але памʼятати, що кількість порожніх клітинок відповідає кількості літер у ньому. Цікавим є спосіб знаходження цього слова. Справа в тому, що замість вибору з-поміж кількох варіантів дитині пропонується відгадати загадку. Вона подається як репліка того чи іншого персонажа, наявність якого додає вправі більшої інтерактивності. Учень читає загаду, розуміє, яке слово є відгадкою. Це ж слово, але в іншому значенні і використовується у реченні.

    Таким чином, виконуючи це завдання, школяр опрацьовує відразу кілька мовних явищ: омонімію (адже відгадка на загадку і пропущене в реченні слова мають однакове написання та звучання, але різні лексичні значення) і, власне, синтаксичну основу речення. В якості підказки для учня виступають ілюстрації, які розташовані навколо речення. Вони дають зрозуміти, яке слово є відгадкою – і підметом. Коли школяр вписує потрібне слово у речення (здебільшого це іменник, завжди у називному відмінку), то проходить на новий рівень завдання до іншого подібного випадку: іншої загадки, нового речення, нового набору ілюстрацій. Тож, хоча механіка виконання вправи залишається незмінною, різноманіття загадок та інших елементів оформлення робить завдання дійсно цікавим для учня.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
С.3
Вставляємо підмет у речення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися