Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа, як і попередня, робить наголос на вивченні видів речень. Всього в українській мові їх три: розповідне, питальне та спонукальне. Вони належать до того чи іншого виду в залежності від того, з якою метою використовуються у мовленні. Саме мета є головним критерієм визначення виду речення, а вже потім – пунктуаційні знаки, хоча за останнім знаком, який закінчує речення відразу можна визначити, чи є воно питальним, адже питальний знак ставиться лише в кінці них. З розповідними та спонукальними все складніше – їх важливо саме розуміти: розповідні використовуються для того, щоб передати інформацію, чи то ідея, чи то думка, емоція. Спонукальні ж мають на меті переконати того, до кого звертається мовець, зробити саме те, що він хоче.

    На кожному етапі розміщено речення, яке зображено на фоні того чи іншого малюнку. Отже, учень читає його та аналізує. Після цього з-поміж варіантів, що знаходяться під малюнком, вибирає вид речення. Коли школяр це робить, то проходить на наступний етап до аналогічного випадку.

    Мета цього завдання полягає не стільки в перевірці знань учня, скільки познайомити дитину з великим різноманіттям речень. Мовлення – живий процес, творчий та сповнений імпровізації, але для того, щоб користуватись мовою грамотно, потрібно мати певний досвід та познайомитись із прикладами різних за видом речень. Ось це як раз і пропонує дане завдання, роблячи акцент саме на меті висловлювання. А приємні та деталізовані ілюстрації мають зацікавити учня та зробити роботу зі словесним рядом більш різноманітною.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Т.4
Визначаємо вид речення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися