Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Речення як основна одиниця передачі повідомлення у мові має свою структуру. Існує так звана граматична основа, яка є центром речення. Без основи речення не існує – це або словосполучення, або є просто беззмістовний набір слів. А от речення, в якому є лише граматична основа, цілком можливі і зустрічаються не так вже й рідко. Тож не дарма її, цю основу, називають смисловим центром речення. Будується вона з двох елементів: підмета та присудка.

    У ході виконання цього завдання школяр опрацьовуватиме саме підмет. Він є головним членом речення, який називає виконавця дії, тоді як присудок називає, власне, дію. Оскільки виконавець дії – це здебільшого істота або ж предмет, то підмет відповідає на питання «хто?» або «що?». Оскільки це – традиційні питання іменника, то саме він здебільшого і виступає у ролі підмета. При цьому є важливий нюанс – бути підметом може лише іменник у формі називного відмінку, тобто такий, що як раз і відповідає на питання «хто?» та «що?» без їх змін. Розглядаючи речення, до питань, які задаються тим чи іншим його елементам варто підходити в синтаксичному контексті, а не з точки зору частин мови. Здебільшого підметом є іменник – але не завжди. Тож головне тут – саме роль того чи іншого слова, адже підмет називає головну «дійову особу» речення, яка є джерелом дії.

     На екрані перед учнем міститься зображення речення – нового для кожного наступного етапу. Воно є досить простим для сприйняття та міститься небагато членів. Слід знайти слово, яке називає те або того, хто виконує певну дію. Коли школяр знаходить його, то залишається лише виділити це слово – і учень пройде до наступного етапу, де в новому реченні необхідно буде також знайти підмет.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
С.2
Знайомимось із підметом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися