Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Попереднє завдання навчило школяра, що зовсім різні за значенням та морфемним складом слова можуть, тим не менш, містити однакові корені. Існує таке явище як тавтологія – невиправданий повтор слів, по суті, помилка. Так ось, якщо у різних словах є один і той самий корінь, це ще не робить їх однаковими і частіше за все вони прекрасно уживаються в одному реченні (якщо підходять до нього за значенням і сенсом всієї конструкції), не викликаючи тавтологію, саме завдяки відмінностям у значенні.

   На екрані завдання міститься зображення нового речення. У ньому є як мінімум два слова, які мають різну синтаксичну роль, відрізняються за сенсом, граматичним значенням – і при всьому цьому у них є спільний корінь. Завдання, яке ставиться перед учнем на кожному рівні вправи, одне й те саме – знайти ці слова та виділити їх. Для цього спочатку школяр має прочитати речення та зрозуміти його загальний сенс, думку, яку воно передає. Після цього слід шукати морфемний збіг між словами: кілька складів, які повторюються у двох та більше словах. Знайшовши їх, учень має зрозуміти, чи є вони морфемою, тобто чи дійсно ці частини слів мають певне значення, ізольоване від них. Якщо так, значить ці слова дійсно мають спільну морфему.

    Важливо, щоб дитина розуміла: у цій вправі знайти треба саме спільнокореневі слова, а не такі, що мають однакові префікси та суфікси (що трапляється дуже часто). Таким чином учень вчиться відрізняти корені від інших морфем і водночас – розуміє, наскільки різними бувають спільнокореневі слова. До того ж кожен рівень вправи супроводжується малюнком, який повʼязаний з реченням сюжетно, і привертає до його змісту увагу дитини.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.4
Знаходимо спільнокореневі слова в реченні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися