26. Вийдіть на прогулянку.
За словами науковців Стенфордського університету, прогулянки на природі здатні знижувати рівень стресу та підвищувати рівень ментального здоров’я. Навіть якщо у вас немає цілої години на прогулянку, вашому малюку вистачить і 15 хвилин для власного почуття духовної рівноваги.
27. Напишіть свої цілі на папері.
Це чудовий спосіб для того, щоб мотивувати дитину працювати над досягненням власних цілей. Напишіть з малюком, що він хоче виконати на цьому тижні, місяці чи навіть році. Це дозволить бачити свої результати та працювати ще наполегливіше.
28. Дмухайте на дитячу іграшку.
Усі знають цю красиву іграшку — квітка на паличці, що обертається за принципом млина. Ця вправа схожа на вправу зі свічкою. Вона так само більше фокусується на тому, як малюк вдихає. Попросіть малюка дмухати на квітку спочатку так, щоб вона крутилась повільно, потім швидко, потім знову повільно для того, щоб він побачив, що може контролювати кількість повітря, яке виходить з його легень.
29. Грайтесь із іграшками для розслаблення.
Це можуть бути кульки з борошном усередині, ризинові м’ячики із зубчиками або дивні іграшки, які нагадують слимака (їх називають «лизунами»). Коли діти граються із подібними тактильними іграшками, електричні імпульси у мозку полишають зону, що відповідає за стрес. Спробуйте купити подібні іграшки або створіть їх власноруч.
30. Спробуйте ліпку.
Ліпка так само, як і тактильні іграшки, відволікає електричні імпульси у мозку. Крім того, ліпка активізує процес навчання, стан, у якому малюк більше всього готовий отримувати нову інформацію та працювати з нею.
31. Напишіть це.
Для більш старших дітей ведення власного щоденника, де можна описати власні почуття, здійснює позитивний вплив на загальний настрій. Особливо, якщо діти пишуть без страху, що їх щоденник може хтось прочитати. Подаруйте своїй дитині блокнот для власних думок та забезпечте його недоторканність, звісно, якщо малюк сам не захоче поділитися з вами своїми думками.
32. Подяка, подяка і ще раз подяка.
Досить близька до попередньої порада. Створіть разом із малюком окремий блокнот, де ви будете описувати, за що вдячні. Подібна річ практикується у школах для того, щоб зменшити рівень стресу під час навчання. Окремий щоденник для речей, за які малюк вдячний, потрібен для того, щоб не змішувати думки із попереднім щоденником.
33. Називайте свої емоції.
Досить часто причиною того, що дитина знаходиться у стресовому стані є те, що вона не ідентифікує негативні думки у своїй голові. Якщо ваш малюк легко стає злим, панікує або хоче, щоб усі речі були ідеальними, допоможіть йому шляхом називання емоцій та їх оцінці. Наприклад, «Містер Ідеал знову чіпляється до тебе?». Таким чином, замість того, щоб боротися із перфекціонізмом, ви працюєте з малюком у команді, щоб перемогти негативну емоцію.
34. Покачайтесь у кріслі-гойдалці.
Крім того, що крісло-гойдалка розслаблює м’язи ніг та корпусу, завдяки повторювальним коливальним рухам, воно здійснює заспокійливий ефект. Качання у кріслі із малюком дозволить вам обом заспокоїтися та вгамувати власні емоції.
35. Відштовхуйтесь від стіни.
Це ідеальний спосіб для того, щоб допомогти тілу позбавитись від гормонів стресу без усіляких прогулянок і навіть виходу з кімнати. Попросіть малюка спиратися на стіну так, ніби він хоче її відштовхнути руками. Зробіть таку вправу тричі по 10 секунд. Це дозволить м’язам напружуватися на максимум, а потім отримувати розслаблення, що вивільняє позитивні гормони у тіло.
36. Рвіть папір на шматочки.
Малюк, як ніхто інший, знає, що це заняття може принести багато задоволення. Більше того, дітей приваблює не тільки звук, який з’являється при розірванні паперу, а й сенсорні відчуття, які виникають під час дотику до паперу. Ці відчуття активують ділянки мозку, які зменшують рівень стресу.
37. Лопання стрічки з бульбашками.
Думаю, що будь-хто, хто отримував посилку поштою, знає що таке стрічка з бульбашками. Їїї можна також знайти у багатьох магазинах будматеріалів. Великий шматок можна розрізати на багато маленьких та брати їх із собою, щоб лопати у будь-який час та у будь-якому місці.
38. Розкатайте тенісний м’ячик по спині.
Досить відома та не нова терапія — розкатування тенісного м’ячика по спині малюка — дозволить йому відчути розслаблення у моменти, коли він цього найбільше потребує. Сфокусуйтесь на плечах, шиї, та нижній частині спини — місцях, де тіло стримує напругу.
39. Розкатайте м’ячик для гольфу на ступнях.
Окрім того, що м’ячик для гольфу корисно впливає на ступні та розганяє кров, він також натискає саме на ті місця, які звільняють ноги та ступні від стресу та навантаження. Для максимального результату необхідно розкатувати м’ячик повільно із різним ступенем натискання.
40. Йдіть до свого спокійного місця.
Виділіть у домі таке місце для малюка, де він зможе побути, коли почуватиметься роздратованим або напруженим, щоб потім вже спокійно знову долучитися до сім’ї та друзів. Однак, пам’ятайте, що це не місце для покарання, це простір, комфортний для дитини, який дозволить їй відновити власну внутрішню рівновагу.
41. Увімкніть музику.
Музика досить сильно впливає на наш настрій, сон, рівень стресу та роздратованості. Використовуйте різні стилі музики для дому, машини чи дитячої кімнати.
42. Влаштуйте танцювальну вечірку.
Якщо до звичного прослуховування музики ви додасте ще й фізичну розрядку, дитина приєднається до вас та отримає купу позитивних вражень. Коли малюк сумує, увімкніть веселу пісню та почніть танцювати, після цього ви самі побачите, наскільки трансформується настрій малечі.
43. Закричіть першими.
Іноді емоції можуть просто переповнювати дитину. Попросіть малюка розправити плечі та уявити, що усі його емоції піднімають від ніг до плечей та виходять завдяки силі голосу. Головне — це дати дитині показати ці емоції. Вона може кричати без слів, на такій гучності, яка їй подобається.
44. Змініть сценарій.
Скільки разів ми думали про себе, що потрібно просто піти, коли переживали сильне почуття? Малюк має навчитися змінювати ситуацію для того, щоб прийти у себе. Якщо він на вулиці, то попросіть його піти у дім і навпаки. Головне — це спробувати побачити ситуацію з іншої сторони.
45. Вийдіть на прогулянку.
Існує дійсно важлива причина, чому люди йдуть на вулицю, щоб очистити власний розум. Не тільки свіже повітря, а й сам процес ходіння здатен заспокоїти. Тож беріть малюка на прогулянку, щоб допомогти йому розслабитись.
46. Сплануйте веселе заняття.
Коли ви відчуваєте роздратування та злість, здається, що навіть стіни стають меншими і увесь світ має от-от скінчитися. Деяким дітям потрібно сконцентруватися на чомусь іншому, майбутній події, щоб викинути з голови негативні емоції. Сплануйте щось цікаве для усієї родини і за участі малюка.
47. Зробіть хліб.
Бабусі з усього світу можуть точно сказати, що процес створення тіста — це найбільш розслабляюче заняття, яке тільки можна знайти. Оберіть будь-який найпростіший рецепт в Інтернеті, головне, щоб малюк зміг торкнутися цього тіста. А найкраща частина — це те, що тепер у вас вдома справжній домашній хліб!
48. Створіть браслет.
Створення чогось власними руками досить сильно втягує та нівелює будь-які негативні емоції. Подібним до цього можуть бути такі заняття, як в’язання гачком, вишивання та будь-що інше, що зможе втримати увагу дитини.
49. Покатайтесь на велосипеді.
Чомусь катання на велосипеді все більше відходить в минуле для дітей. З введенням велосипедних доріг і прокладеної стежки в міських районах, велосипед є безпечнішим, ніж будь-коли, і може бути потужною формою боротьби зі стресом. Це не просто навантаження на суглоби, це сприяє збалансованості і може виконуватись разом з усією сім’єю.
50. Розфарбуйте щось.
Ресторани недарма завжди мають напоготові розфарбовки. Завдяки ним малюк зосереджується та зменшує рівень власної роздратованості. Придбайте разом із дитиною розмальовку та олівці та спостерігайте, наскільки їй це буде до смаку.
Стресові ситуації трапляються з усіма, навіть, з дітьми. Головне, ніколи не панікувати та зробити усе можливе, щоб малюк повернув собі самоконтроль та чудовий настрій. Отже, використовуйте техніки та будьте спокійними!