8 Березня — день ніжності, любові і турботи — всього того, чим наповнюють цей світ наші мами, бабусі та сестри. Аби проявити в цей день свою любов до них, можна виготовити вітальну листівку. Адже подарунок, зроблений своїми руками, є особливо цінним. Пропонуємо вашій увазі цікаві ідеї листівок, які можна подарувати старшій сестричці, бабусі, тітці чи навіть сусідці!
1. Малюємо пальчиками та долоньками
Маленькі діти просто обожнюють малювати пальчиками, то чому б не підказати дитині, що таким нескладним способом вона може намалювати чудову листівку? Наприклад, зробити квіточку з відбитків пальчиків чи цілий букет з квіточок-дольоньок малюка.
2. Робимо листівку з кольорового паперу
Аплікація є більш складним завданням, ніж малювання, і підійде для старших діток. Така діяльність дає дітям величезний простір для фантазії і творчої реалізації. До того ж, зараз в магазинах канцелярського приладдя можна знайти чимало цікавих деталей для аплікації — особливий папір з тисненням, кольорові стрічки, декоративні елементи для прикрашання тощо.
- Листівка «Ніжний букетик»
Так, звичайна квіткова аплікація стане набагато цікавішою, якщо додати до неї невеличку декоративну серветку й загорнути у неї тюльпан або іншу квітку, як показано на малюнку. Композиція виглядатиме дуже ніжно та витончено.
- Листівка «Ваза з квітами»
Можна також зробити аплікацію у формі чашок чи ваз з квітами. Для цього потрібно намалювати на папері чашку (вазу) і візерунок на ній, а малюк може спробувати вирізати її самостійно. Коли ваза готова, вирізаємо квіти й охайно приклеюємо на композицію.
- Листівка «Квітучі кущики»
Для виготовлення такої листівки вам знадобиться: зелений двосторонній папір, кольоровий папір, ножиці та клей-олівець.
Зелений аркуш паперу потрібно скласти «гармошкою», а потім зігнути навпіл так, щоб вийшло 2 віяла. Їх потрібно склеїти між собою. З кольорового (або білого — залежно від того, які саме квіти ви хочете зобразити) паперу вирізаємо квіточки, малюємо на них фломастерами пелюстки. Після цього приклеюємо квіточки на зелений кущик. Його можна приклеїти як всередину листівки (тоді він буде розкриватися), так і до картонної «хмаринки» (аби квіткова галявина була стійкою).
- Листівка «Тюльпан з оригамі»
На завершення теми квітів з паперу пропонуємо вам ідею листівки з використанням техніки оригамі. Схему тюльпана ви можете знайти, перейшовши за посиланням.
Для бутона використовуємо червоний двосторонній папір, складаючи його, як показано на схемі. З зеленого паперу робимо стебельця, згинаючи в декілька разів смужку паперу.
Аби вставити такий об’ємний тюльпан у листівку, рекомендуємо використати наступний спосіб:
- скласти аркуш паперу навпіл;
- внизу зробити два надрізи канцелярським ножем (верхній — довший; нижній — коротший);
- обережно витягнути рукою папір від надрізів;
- в утворену нішу приклеїти готовий тюльпан.
Більше ідей листівок з паперу можете знайти тут.
3. Листівка з формочок під кекси
Дуже оригінально й цікаво буде виглядати листівка з використанням формочок під кекси, які можуть стати незвичайними об’ємними квітами. А в їхні серединки можна приклеїти ґудзики або власні фотографії.
4. Листівка «Квіти зі стебла селери»
Для такої листівки знадобиться основа паростків селери та яскраві фарби. Для початку потрібно обрізати 7-10 см селери біля основи й міцно перев’язати мотузкою. Після цього можна легенько занурювати готовий штамп у фарбу і ставити за допомогою нього красиві квіточки на листівці. Будь-яка дитина буде в захваті від такого!
5. Листівка «Гілочка мімози»
Малюкам неодмінно сподобається ідея листівки з кульок-серветок. Вам потрібно лише обрати ескіз, підготувати серветки необхідного кольору і клей. Аби зробити ось таку гілочку мімози, як показано на малюнку, спочатку потрібно згорнути із жовтих серветок багато дрібних кульок. Після цього намалювати або приклеїти з паперу стебельце та листочки на листівку, і наклеїти кульки на стебло. Листівка з гілочкою мімози готова!
6. Листівка із ґудзиків
Використовуючи декілька яскравих ґудзиків і картон, можна також створити дивовижні листівки.
Спочатку потрібно скласти аркуш паперу навпіл, викласти попередньо на ньому з гудзиків візерунок. Це може бути квітка, букет, повітряна куля чи весняне дерево.
А фіксувати ґудзики на картоні можна як клеєм, так і нитками або тонкою проволокою. Малюки можуть вдавлювати гудзички в пластилін, попередньо прикріплений на картон. Інші деталі можна домалювати фломастерами чи олівцями або наклеїти з паперу чи декоративних стрічок.
7. Листівки з використанням макаронів
Аплікація з макаронів — оригінальна поробка з доступного й дешевого матеріалу. Композиції з них виходять об’ємними та виразними. До того ж, макарони зручно приклеюються до картону, легко фарбуються і довго зберігають свою форму.
Перш ніж розпочинати виконання аплікації, варто дізнатися, що можна зробити з різних видів макаронних виробів:
- зі спагетті можна зробити стебла, промені сонця, траву. (А якщо скласти кілька довгих «соломинок» в ряд, то вийде широкий стовбур дерева з рельєфною «корою»);
- «завитки», «спіральки», «рогалики» підійдуть для найрізноманітніших аплікацій. З них можна зробити шерсть овечки, луску риби, волосся принцеси, сніжинки тощо;
- з «бантиків» виходять красиві пелюстки квітів, новорічні гірлянди та різдвяні вінки, крила метеликів або янголів;
- «квіточки» і «колоски» говорять самі за себе. З них складаються рослини, суцвіття, листя. Також «квіти» підходять для щільного заповнення області аплікації (для «заливання»);
- «пера» можна використовувати для різних деталей. Це можуть бути крила бабки або пташки, стебла рослин, стіни будинку, колючки їжачка, гілки ялинки тощо.
Ви можете обрати будь-яку форму макаронних виробів залежно від вашого задуму. До речі, найцікавіші аплікації виходять з макаронів різних форм і розмірів.
Найпростішою поробкою з макаронів для дітей є аплікація з використанням ключового елементу, зробленого по шаблону. Можна заготовити серцевину квітки і її стебло з листком із паперу, а макарони перетворити в пелюстки. Або ж зробити букет з кольорових макаронів- бантиків, як показано на малюнку. Для такої композиції, необхідно пофарбувати макаронні вироби заздалегідь за допомогою гуаші.
8. Листівки у техніці квілінгу
Квілінг — ідеальна техніка, якщо ви хочете, щоб у вас вийшли об’ємні та оригінальні листівки. Для роботи знадобиться ескіз, заготовка з щільного паперу для листівки (наприклад кольоровий картон) і смужечки кольорового паперу для квілінгу.
Під час роботи потрібно викласти з смужок малюнок за ескізом, підклеюючи його таким чином, щоб він добре тримав форму. Або ж скористатися майстер-класом і дотримуватися його рекомендацій. Такі листівки виходять дуже ефектними й красивими.
9. Листівка «Квіти з фетру»
Щоб зробити такі квіточки з фетру вам потрібно заготовити шаблони з паперу (їх можна завантажити за посиланням), за ними окреслити деталі, вирізати і створити композиції з квітів. Також можна прикрасити квіточки намистинами чи гудзичками.
В нашій невеличкій підбірці ми намагались показати, що існує безліч технік виконання листівок — паперових, об’ємних, текстильних, з використанням різних матеріалів. Серед них обов’язково знайдеться та, що зацікавить вашу дитину, й принесе їй максимум задоволення від процесу створення маленького витвору мистецтва. І неважливо, якщо листівка вийде недосконалою, адже головне в ній — прояв любові та уваги. Тож обирайте та втілюйте в життя!