Поки ми відпочивали й насолоджувалися літом, українські книговидавці часу не гаяли й встигли надрукувати чимало цікавих книжечок для юних читайликів. І всі вони такі різні: тут і справжні пригоди, і повчальні історії, яскраві комікси й важливі поради щодо навчання в школі.
Про добірку Топ-10 нових літніх видань розповідаємо сьогодні і вам.
1. Усе, що треба знати перед школою
Автор: Фелісіті Брукс
Переклад: Горба Ольга
Видавництво: Видавництво Старого Лева
Вік: 4-6 років
Кількість сторінок: 26
Вашому малюку скоро до школи? Що ж, можемо підготуватися до шкільного життя й уявити один день у класі з новими друзями та вчителькою.
Разом з цією книгою майбутні школярі дізнаються, що треба брати із собою до школи, які уроки вони вивчатимуть і що там відбувається під час обіду та перерви. А ще познайомляться з новими професіями та дізнаються багато цікавого про лічбу, кольори і не тільки.
2. Утікачка Моллі Шилохвостик
Автор: Дейзі Медовс
Переклад: Тетяна Кіфоришин
Видавництво: КМ-Букс
Вік: 3-8 років
Кількість сторінок: 104
Для найменших читайликів видавництво «КМ-Букс» підготувало милу та добру історію про літні пригоди.
Лілі і Джесс знову вирушають до Лісу Дружби! Цього разу їх запрошено на веселий ярмарок, але через підступну відьму Грізельду та нечемних бабайок свято може й не відбутися. Тож, перш ніж ярмаркувати, доведеться дівчаткам розправитися з кривдниками лісових мешканців. Можливо, ви їм допоможете?
3. Магічна зброя панчохоїдів
Автор: Тетяна Руменко
Видавництво: ВЦ «Академія»
Вік: 12-15 років
Кількість сторінок: 95
А ви знали, що в дивовижному панчоховому світі живуть охоронці дитячих снів, які проганяють від дітей усе жахливе?
Але якось у них сталася біда — зла Павучиха викрала чарівну Голку, якою шиють панчохоїдів, і тепер їхній світ занепадає. Панчохоїдам дедалі важче оберігати дітей від поганих снів. А найгірше те, що панчоховому і людському світам загрожує страшна війна. Вже лунають перші вибухи й постріли, від яких одинадцятилітній Ілля змушений переховуватися в тітки, адже його батьки рятують поранених.
Ілля, до речі, — незвичайний хлопчик. Він оволодів панчоховою магією, щоб перемогти ворогів, не дати їм знищити людський і панчоховий світи. Цікаво, чи вдасться це йому?
4. Аврора та інші принцеси
Автор: Оксана Куценко
Видавництво: Видавництво Старого Лева
Вік: 9-12 років
Кількість сторінок: 256
Чотири казки про чотирьох різних дівчаток, кожна з яких — принцеса. У чомусь вони схожі, а в чомусь — дуже різні. Кожній із чотирьох героїнь присвячено окрему історію, бо кожна із них — яскрава й оригінальна, творча і смілива особистість. Кожна створює навколо себе незвичайну, часом химерну атмосферу. Одна — смілива, інша — розсудлива чи, навпаки, готова ризикувати. А от чим і заради чого, можна довідатися, прочитавши книжку казок «Аврора та інші принцеси» від початку до кінця.
І нам здається: з нею кожна дівчинка зможе відчути себе принцесою.
5. Як осідлати драконову бурю. Книга 7
Автор: Крессіда Коуелл
Переклад: Анатолій Саган
Видавництво: Рідна Мова
Вік: 6-12 років
Кількість сторінок: 256
Сьома книга серії «Як приручити дракона» обіцяє бути не менш захопливою, ніж попередні. У ній читачі дізнаються, що вікінги полюбляють займатися спортом. Наприклад, змагатися з плавання у крижаній воді.
І ось Гиккус Страхітний Окунь Третій із друзями та прирученими драконами мало не замерзають на березі перед традиційним вікінгівським запливом, навіть не підозрюючи, що заплив цей триватиме ду-у-уже довго і результат змагання стане доленосним для всіх розбишак.
6. Товариство чайних драконів (дитячі комікси)
Автор: Кейті О’Нілл
Переклад: Ярослава Стріха
Видавництво: Рідна Мова
Вік: 9-12 років
Кількість сторінок: 72
А ось ця книжечка-комікс розповість читачам про незвичайних драконів — тих, у яких на рогах ростуть справжні чайні листочки. Ці істоти здатні навчити маленьких читачів не лише виготовляти особливий чай, а й плекати дружбу і традиції.
А ще вони — дуже вразливі. Тож, плануючи з ними знайомство, не забувайте про тактовність.
А ми гарантуємо: після прочитання книги Кейті О’Нілл вам захочеться завести й собі домашнього чайного дракона.
7. Довкола колеса
Автор: Алі Мітґуч
Переклад: Роман Матієв
Видавництво: Навчальна книга — Богдан
Вік: від 4 років
Кількість сторінок: 48
На сторінках науково-популярної дитячої енциклопедії «Довкола колеса», в якій вміщено силу-силенну ілюстрацій, Алі Мітґуч розповідає нам історію колеса й водночас коротку історію розвитку транспорту.
- Цікаво, що сам автор є графіком, художником та ілюстратором. Він надзвичайно багато ілюструє для дітей, а за всесвітньо відомі розглядалки («віммельбухи») ще 1969 року отримав Німецьку молодіжну літературну премію.
Ця книга — екскурсія, що починається від першого пересування важких предметів на круглих стовбурах дерев. А далі розповідає про колесо шумерів, кмітливі конструкції коліс різних народів у давнину та бойові колісниці, значення коліс у будівництві й на війні, про купецькі упряжки та розкішні карети.
Детально і з гумором описуючи усе це, автор демонструє нам, що сьогодення уявити без колеса просто неможливо.
8. Дмухавка та інші пухнасті вірші
Автор: Катерина Міхаліцина
Видавництво: Видавництво Старого Лева
Вік: 5-8 років
Кількість сторінок: 28
Як допомогти дитині пізнавати світ цікаво та з гумором? Як навчитися прислухатися до різних ритмів, якими наповнена природа, мова і ми самі? Найкращий рецепт — читати вірші. Вдома чи на прогулянці. Про всіх пухнастих (кульбабку-дмухавку, джмелика, кицю Це) і не дуже (слоненятко, тюленів) мешканців цієї книжки.
А заодно розв’язувати приклади разом із соменятком, завершити портрет павука і розмалювати зайчика так, як хочеться юному художнику. І, звісно ж, розгадати таємницю віршика-такогонебувайка, відповівши на каверзне запитання мудрої синьої жабки.
Загалом книжечка про Дмухавку — дуже весела й пізнавальна. І надзвичайно літня! Гортаючи її холодними осінніми днями, буде здаватися, що тепле проміння сонечка виринає просто зі сторінок.
9. Знайди Злочинця. Операція «Золотий скіпетр»
Автор: Юліан Пресс
Переклад: Роман Матієв
Видавництво: Навчальна книга — Богдан
Вік: 6-12 років
Кількість сторінок: 128
Щоранку дорогою до школи Філіп, Фло та Кароліна завертають у невеличку цукерню в Глухому закутку № 23. Там вони купують у Лео (так звати власника) ласощі, якими смакують на перервах між уроками. Комісар карної поліції Ларс так само щоранку заходить у згадану цукерню. Він також є страшенним ласуном, а найбільше полюбляє цукерки з локрицею. Проте їх поєднує не лише любов до солодощів, а й пристрасть до розслідування найзаплутаніших злочинів. У детективної команди «Локриця», як вони себе назвали, є навіть власний офіс, де вони зустрічаються — голуб’ятня під дахом цукерні Лео.
Саме там вони чекають на юних детективів, аби разом розплутувати найскладніші завдання.
10. Дитячий університет. Дослідники пояснюють загадки світу. Книга перша
Автор: Улля Штоєрнаґель, Ульріх Янссен
Переклад: Володимир Литвиненко
Видавництво: Новий самокат
Вік: від 9 років
Кількість сторінок: 224
Діти повсякчас запитують «чому», «звідки», «як», «навіщо», часто-густо спантеличуючи дорослих. Німецькі журналісти — популяризатори науки Улля Штоєрнаґель та Ульріх Янссен — разом із науковцями прийшли їм на допомогу й організували в місті Тюбінгені перший Дитячий університет, де найдопитливіші можуть отримати відповіді на будь-які складні запитання. І щоб якомога більше дітей дізналися, що вивчає сучасна наука, вони видали свої лекції декількома книжками.
У першій книзі автори розповідають, чому лицарі будували замки, чому ми бачимо блискавку та чуємо грім, чому хлопчики бешкетують, а дівчата капризують, чому кажани бачать вухами, лікарі вміють лікувати, а спортсмени демонструють дедалі кращі результати.
Книга, звісно, серйозна, однак читати її зовсім не нудно!
- А якщо дитину ваблять наука, експерименти та відкриття, продовжити читання можна на сайті Німецького дитячого онлайн-університету. Захопливі лекції на трьох факультетах — «Людина», «Природа», «Техніка» — та інтерактивні завдання до них допоможуть дізнатися багато нового про навколишній світ. Навчання — безкоштовне, розпочати його можна будь-якого дня. Лекції презентовано двома мовами — німецькою та українською.
Ось так непомітно, з книгами про школу та складні наукові запитання, й підкралася осінь. Сподіваємось, вона буде не менш плідною на дитячі книжкові видання.
А ми бажаємо вам приємного читання!