У п’ятницю, 3 січня, розпочалася реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Вона триватиме до 24 січня. Кожен охочий зможе зареєструватися для участі в пробній сесії на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти.
Зі свого досвіду поділюся, що мені участь у пробному тестуванні суттєво допомогла при складанні основної сесії ЗНО, адже я вже була ознайомлена з процедурою, знала різні організаційні моменти, перше знайомство з якими може вибити з колії і без того схвильованих школярів. Крім того, пробний тест допоміг мені виявити прогалини в знаннях і зрозуміти, як краще розподіляти час, виконуючи завдання (особливо це стосується тесту з української мови і літератури, який має частину з власним висловлюванням).
Тож, якщо ваш випускник вагається, чи варто брати участь у пробному тестуванні, — сьогоднішня стаття саме для нього. Ми вирішили розкрити особливості пробного тестування, вказати його вартість і дати проведення, а також детально розповісти, для чого школярам йти на пробне ЗНО.
Для чого проводиться пробне ЗНО?
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться щороку та здійснюється за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.
- Завдання для пробного ЗНО, що створюються у формі предметних тестів (далі — пробний тест), мають відповідати програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт ЗНО.
До слова, пробні тести укладаються державною мовою. Але за бажанням учасника завдання можуть надаватися однією із мов національних меншин.
Пробне тестування проводять з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
Учасники пробного ЗНО-2020 матимуть можливість:
- ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року;
- виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
- дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
- отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
- психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
- навчитися ефективно розподіляти час;
- оцінити свій рівень навчальних досягнень.
Як і коли відбудеться пробне тестування у 2020 році?
Для того, щоб пройти пробне тестування, потрібно зареєструватися на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (РЦОЯО) протягом 3-24 січня.
Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, здійснюється регіональними центрами на підставі заяв таких осіб (в електронному вигляді).
- Докладний порядок реєстрації для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні оприлюднено на сайтах регіональних центрів (посилання на які ми наводили вище).
Для всіх зареєстрованих учасників пробного тестування буде створено інформаційні сторінки на сайтах регіональних центрів оцінювання. Саме на них до 2 березня буде розміщено інформацію про час і місце проведення пробного ЗНО, а згодом — результати тестування.
Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) повідомляє, що пробне зовнішнє незалежне оцінювання в 2020 році відбудеться:
- 21 березня — з української мови і літератури;
- 28 березня — з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).
Важливо розуміти, що в день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест лише з одного навчального предмета.
- Предмети тестування, зазначені в один день, розпочинаються одночасно, тому неможливо бути присутнім в один і той же час на кількох тестуваннях.
При вході до пункту проведення пробного ЗНО учасник має пред’являти такі документи:
- запрошення;
- паспорт (свідоцтво про народження) або інший документ, що посвідчує особу.
Для отримання результатів пробного тестування кожному учасникові потрібно буде занести свої відповіді на спеціальний сервіс «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:
- 21–23 березня (українська мова і література);
- 28–30 березня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови).
Результати тестування з української мови і літератури буде оприлюднено на інформаційних сторінках учасників 27 березня, з інших предметів — 3 квітня 2020 року.
Зазначимо, що в разі неучасті особи у пробному ЗНО сплачені кошти не повертаються. Але вона має право отримати примірник тестового зошита, звернувшись у триденний термін за адресою, вказаною в запрошенні.
Яка вартість участі у пробному ЗНО?
Тестування є платною послугою для учасників і неприбутковою для організаторів.
Вартість пробного зовнішнього незалежного оцінювання визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти (РЦОЯО) і залежно від регіону, де вступник складатиме іспит, коливається в діапазоні від 138 до 150 гривень.
- Як повідомляють організатори, вартість послуги залежить від витрат, пов’язаних з друком і комплектуванням тестових матеріалів, транспортних витрат (доставка матеріалів, послуги спецзв’язку), оплати праці працівникам, залученим до організації та проведення пробного ЗНО.Тому ціна проведення одного пробного тестування дещо різниться в регіональних центрах.
Так, у 2020 році вартість складання одного пробного іспиту становить:
1) у Вінницькому РЦОЯО (Вінницька, Житомирська, Хмельницька обл.) — 150 грн.
2) у Дніпропетровському РЦОЯО (Дніпропетровська, Запорізька обл.) — 138 грн.
3) у Донецькому РЦОЯО (Донецька, Луганська обл.) — 144 грн;
4) в Івано-Франківському РЦОЯО (Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська, Тернопільська обл.) — 142 грн;
5) у Київському РЦОЯО (м.Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська обл.) — 150 грн;
6) у Львівському РЦОЯО (Львівська, Рівненська, Волинська обл.) — 150 грн;
7) в Одеському РЦОЯО (Одеська, Кіровоградська обл.) — 138 грн;
8) у Харківському РЦОЯО (Харківська, Полтавська, Сумська обл.) — 141 грн;
9) у Херсонському РЦОЯО (Херсонська, Миколаївська області, АР Крим, м.Севастополь) — 145 грн;
Реєстрація для участі в пробному тестуванні вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО з обраних особою навчальних предметів на рахунок РЦОЯО.
Звертаємо вашу увагу, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. А результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не використовуються для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.
- Нагадаємо, що в нашому блозі є стаття про зовнішнє незалежне оцінювання, яка може зацікавити школярів — «ЗНО-2020/2021: до чого готуватися майбутнім випускникам?»
Крім того, на нашому сайті для учнів є можливість пройти тестування зовнішнього незалежного оцінювання за попередні роки у розділі «ЗНО». Виконання таких тестів дозволить школяру підготуватися до специфічної форми викладення інформації на ЗНО, а також краще зрозуміти те, як він працює з часом, і знання з яких тем йому потрібно покращити.
Бажаємо успіхів!