Засвоєння математики в дитячому віці — поширена проблема, яка розчаровує батьків. Насправді проблема не в здібностях дитини, а в системі освіти, яка дісталася нам з радянських часів.
Дітей підштовхують до зубріння таблички множення і не розвивають таку потрібну в математиці уяву. Ось кілька порад, як навчити дитину математики поза школою.
Розвивайте уяву
Часто дитина не може розв’язати приклад, бо не уявляє предмету підрахунку. «5+6» — лише набір цифр, які неможливо візуалізувати в голові. Додайте в задачу наочності і сформулюйте завдання так: «5 яблук + 6 яблук». Щоб зацікавити учня, використовувати його інтереси. Наприклад, «яблука» можна замінити «роботами», якщо дитині вони цікаві.
Використовуйте реальні предмети
Стіл, зошит і ручка можуть викликати в дитини погані асоціації. Залиште це для школи, а вдома — навчайтесь під час гри. Дістаньте улюблені іграшки та спробуйте їх порахувати. Придумайте кілька задач із предметами, які учень може взяти в руки. Така атмосфера допоможе дитині заглибитись у процес. Всі діти готові розв’язувати прості приклади, однак замикаються, якщо навчання набридає.
Дозвольте помилятися
Страх відповісти неправильно викликає в дитини бажання вгадати відповідь. Або прийти до рішення тим шляхом, який приносив успіх раніше. Обидва шляхи погано впливають на засвоєння математичних принципів. Дозвольте дитині помилятися і не турбуйтесь, якщо результат приходить не відразу. Ваша задача — навчити учня мислити і уявляти, а для цього потрібен час.
Виходьте за рамки шкільної програми
Важливо, що процес навчання вдома та в школі відрізнявся, тоді дитині не набридне математика. Один з інструментів, які можна використовувати — прості задачі на логіку. Дайте учню три сірники і попросіть скласти квадрат. Як тільки він зрозуміє, що це неможливо, дайте ще один сірник. Дитина складе квадрат і засвоїть, що для цього потрібно чотири сторони. Пізніше квадрат на шкільній дошці перетвориться на вже знайомі чотири сірники вдома.
Як варіант, ви можете розглянути можливість вивчати математику онлайн з репетитором, з яким учень зможе системно розв’язувати додаткові задачі з позашкільної програми.
Введіть винагороду за успіх
Навчити дитину математики простіше, якщо вона зацікавлена в кінцевому результаті. Попередьте, що у вас є подарунок, але отримати його можна тільки після розв’язання простої задачі: «Порахуй скільки вікон в нашому домі. А тепер помнож цю цифру на два». Такі ігри дозволяють зрозуміти, що знання математики — корисна річ. Дитина чекатиме нових завдань і готуватиметься до них.