Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Для того, щоб позначити на письмі число, можна використати як цифри, так і спальні слова-числівники. Здебільшого люди вибирають саме перший варіант, адже цифрові символи короткі, ємкі, з ними простіше працювати, вони не мають різних граматичних форм, які треба узгоджувати. Можна просто написати «1», і людина, що володіє будь-якою мовою, зрозуміє цей символ, тоді як це ж саме число, написане словом, доведеться перекладати. Проте у числівників є одна суттєва перевага. Коли мова йде про українську мову, то ці слова можуть бути двох видів – кількісні та порядкові. Перші, як зрозуміло із назви цього виду, описують та називають кількість предметів, тоді як другі – порядок при лічбі. При мовленні важливо розділяти ці два види, тож використання слів досить часто є більш зручним, ніж цифр. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати з числівниками обох видів, відрізняючи порядкові, котрі є головним обʼєктом пошуків у вправі, від кількісних. На екрані перед дитиною міститься кілька числівників, які називають різні, але завжди – досить великі числа. Завдання, яке ставиться перед учнем, не змінюється – дитина на кожному етапі має знайти та виділити саме порядковий числівник. Зробити це досить легко, адже порядковий та кількісний варіанти назви одного й того самого числа не співпадають і навіть не походять одне на одного, наприклад слова «один» та «перший» можуть бути передані на письмі цифрою «1». Це завдання є дуже важливим саме для цього етапу вивчення математики, адже дитина почне працювати з великими числами, відтак має запамʼятати правило: у порядкових числівниках форму, власне, порядкового виду приймає тільки останнє слово, яке означає найменший розряд.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.4
Складання порядкових чисел
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися