Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Нуль – особлива цифра. Вона позначає не число, а відсутність числа при наявності вказано розряду. Тобто, якщо учень бачить, скажімо, число «400», то розуміє, що у розрядах одиниць та десятків цифр нема, проте вони є у розряді сотень, наявність якого позначається саме за допомогою двох нулів після значущої цифри. Виконуючи це завдання, дитина краще зрозуміє цю роль нулів, яку вони відіграють у великих числах. На екрані перед учнем знаходиться своєрідна пірамідка з прикладів. Вирази розташовані одне під одним. Найменший – зверху. У наступному знизу виразі зменшуване таке саме, як і у верхньому, але у відʼємника є на один розряд більше. На наступному «поверсі» у відʼємника ще на один розряд, тобто на один нуль, більше, ніж у верхньому – і це при тому, що зменшуване залишається однаковим на всіх етапах. Кожен вираз містить дію віднімання. Кількість та якість значущих цифр в межах одного етапу не змінюється незалежно від прикладу, проте, хоча зменшуване залишається тим самим, відʼємник завжди інший, адже є суттєва різниця між «40» та «400». Після кожного прикладу міститься знак рівності. Дитина має вписати у порожню клітинку після нього різницю до кожного прикладу. Коли учень це робить, то проходить на наступний етап, де принцип побудови пірамідки прикладів буде таким самим, хоча самі числа будуть іншими. Розуміючи, наскільки відрізняються випадки, де від «50 000» треба відняти спочатку «400», а через поверх вже «40 000», дитина розуміє, як кількість нулів впливає на вирази та значення цифр, тож в майбутньому буде більш уважною до них. Крім того, це завдання у досить цікавій формі тренує вміння віднімати великі числа.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.10
Віднімання з підвищенням розрядів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися