У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься читати інформацію, яка подається в аналогових годинниках. На екрані перед учнем є кілька таких на кожному етапі завдання. Вони показують різний час. Більш довга стрілочка вказує на хвилини, а коротка – на години. Коли довга робить повний оберт, проходить 60 хвилин – і наступає нова година, тому круглий циферблат має шість десятків ділень на хвилини. А два повних оберти годинної стрілки – це доба, в якій 24 години, отже, на циферблаті 12 годинних ділень. Дуже важливо, щоб дитина навчилась читати інформацію про час з аналогових годинників, бо вони й зараз є більш популярними, ніж електронні. У формулюванні завдання вказано точний час, який показує тільки один з трьох годинників. Учень має вибрати, який саме. Для цього необхідно зрозуміти, що показує кожен з аналогових годинників. Це значить, що на кожному етапі учню доведеться чотири рази читати час таким способом. При цьому дані кожного з них досить подібні до інших, тож учню слід бути уважним. У завданні час подається у форматі електронних годинників: вказується година, потім через двокрапку хвилини. Якщо дитина зробить неправильний вибір, то, як і у випадку з правильним, продовжить виконання завдання на новому етапі, де будуть інші годинники. Але у випадку помилки спочатку на екрані зʼявиться відповідь.
Учень/учениця : знає, якими одиницями вимірюється довжина (сантиметр, дециметр, метр) і співвідношення між ними та їх скорочене позначення (см, дм, м); знає, якими одиницями вимірюється маса (кілограм); місткість ( літр) та їх скорочене позначення ( кг; л); знає якими одиницями вимірюється час (година, доба, тиждень) та скорочене позначення години (год ); знає, що одиницями вартості товару є гривня і копійка, знає співвідношення між ними та їх скорочене позначення ( грн, к.); розрізняє поняття «монета» і «копійка». використовує знання про вивчені величини при розв’язуванні практично-зорієнтованих задач.
Учень/учениця: знає, якими одиницями вимірюється час (рік, місяць, доба, година, хвилина) та скорочене позначення години і хвилини (год, хв ); знає співвідношення між добою і місяцем, місяцем і роком; годиною і хвилиною; визначає час за годинником з точністю до 5-ти хвилин; використовує знання про час та одиниці його вимірювання при розв’язуванні практично-зорієнтованих задач.
Учень/учениця: розпізнає час з точністю до 5 хвилин і на цифровому годиннику, і на аналоговому.