Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Азбука Морзе – дуже цікавий, а головне – корисний спосіб передачі коротких текстових повідомлень на великій відстані. Вона використовується вже досить давно, і не застаріла завдяки великій швидкості набору повідомлень. Справа в тому, що ця азбука представляє з себе своєрідний переклад літер традиційної абетки на мову коротких або довгих сигналів, котрі на письмі позначаються рисками. Кожна літера означає певну кількість та комбінацію таких сигналів від одного і до трьох. Таким чином, утворюється своєрідний код, що використовується не для шифрування, а для пересилання коротких запитів в екстремальних умовах. Оскільки мова Азбуки Морзе більше схожа на математику завдяки своєрідним формулам розгадування літер, саме у цьому розділі дитина ознайомиться з цим явищем. На екрані перед учнем міститься низка зашифровках у цій азбуці літер. Вони виглядають як відокремлені поля з довгими рисками бо крапками. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб розшифрувати повідомлення. Поряд з робочим полем з шифровкою є активна кнопка зі знаком питання. Коли дитина наводить на неї курсор чи натискає пальчиком (спосіб активування визначається тим, з якого приладу дитина сидить на сайті та вчиться), і зʼявляється розшифрування – таблиця, де біля кожної звичайної літери вказано свій набір символів. Отже, дитина, користуючись цією підказкою, поверх цих шифровок пише літери. Коли школяр записує їх у кожній з наданих клітинок, то розшифровує слово-повідомлення загалом. Після цього починається наступний етап вправи з іншим повідомленням. Для успішного виконання даного завдання необхідна уважність, аналітичні здібності та логічне мислення.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ї.7
Азбука Морзе
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися